П’ять коротких переказів відомих творів для малечі, що будуть цікаві і батькам.
ЗМІСТ
1) Легенда про Робіна Гуда
Оповідки про Робіна Гуда та його пригоди вперше з’явилися в середні віки. Тоді їх іще не записували, а передавали з уст у вуста, проте за останні шістсот років цей персонаж надихнув на створення багатьох книжок. А ще про нього зняли безліч фільмів і телесеріалів.
Тема про відважного молодого бунтаря, який бореться з багатіями, аби допомагати злидарям, ніколи не втратить значущості.
- Розділ 1: Мач Мідлтон
- Розділ 2: На втіках
- Розділ 3: Шервудський ліс
- Розділ 4: Робін і Мач
- Розділ 5: Шерифів замок
- Розділ 6: Повстання проти Мечоносців
- Розділ 7: До замку
- Розділ 8: До бою!
2) Мандри Гуллівера – Джонатан Свіфт (1667-1745)
Джонатан Свіфт народився в ірландському місті Дублін. Батько хлопця помер ще до його народження, тож малого Джонатана виховувала мати. Окрім повістей та віршів Свіфт написав десятки есе та політичних памфлетів, часто критикуючи поведінку людей у суспільстві. «Мандри Гуллівера» стали його найвідомішим твором. Книга побачила світ у 1726 році й одразу здобула шалену популярність.
- Розділ 1: Крихітна країна
- Розділ 2: Імператор
- Розділ 3: Свобода
- Розділ 4: Війна!
- Розділ 5: Гулліверові загрожує небезпека
- Розділ 6: План утечі
3) Місячна Затока – Джон Мід Фолкнер (1858-1932)
Джон Мід Фолкнер народився у Вілтширі, що в Англії. Закінчивши університет, він став учителем, потім – приватним репетитором, а згодом – бізнесменом.
«Місячна Затока» – захоплива оповідь про контрабанду та пригоди. Письменник розташував село Місячна Затока в Дорсеті, що на південному узбережжі Англії. У творі йдеться про Англію XIX століття, коли південне узбережжя країни охопив рух контрабанди. Щоб не платити податків, дехто приховував товари, привезені з заморських країв. Урядовці, так звані магістрати, робили все можливе, щоби спинити контрабандистів, навіть якщо доводилося вбивати порушників.
- Розділ 1: Село Місячна Затока
- Розділ 2: Таємничий склеп
- Розділ 3: Ельзивір Блок
- Розділ 4: Бухта
- Розділ 5: Студень
- Розділ 6: Торговець діамантами
- Розділ 7: В’язні
- Розділ 8: Кораблетроща
- Розділ 9: Лист
4) Навколо світу за 80 днів – Жуль Верн (1828-1905)
Жуль Верн – французький письменник, який обожнював науку та подорожі. Він поєднав ці захоплення, коли почав писати пригодницькі романи.
Його перша книга – «П’ять тижнів на повітряній кулі» – побачила світ у 1863 році. Ще через десять років він написав «Навколо світу за вісімдесят днів». Іншими знаними його романами є «Двадцять тисяч льє під водою» та «Діти капітана Ґранта».
- Розділ 1: Подорож починається
- Розділ 2: В Африці
- Розділ 3: Фоґ іде на допомогу
- Розділ 4: Перипетії
- Розділ 5: Мерщій додому
- Розділ 6: Що далі?
5) Робінзон Крузо – Даніель Дефо (1659-1731)
Даніель Дефо був англійським письменником, журналістом, а ще шпигуном. За своє життя він написав сотню книжок на найрізноманітніші сюжети. Дефо народився в Лондоні і в юному віці став свідком найдраматичніших історичних подій – Великої чуми та Великої лондонської пожежі. «Робінзон Крузо», роман, за яким він найбільш знаний, побачив світ у 1719 році. Він заснований на реальних пригодах Александра Селкірка.
- Розділ 1: Кораблетроща!
- Розділ 2: Острів-домівка
- Розділ 3: Новий спосіб життя
- Розділ 4: Навіки острів’янин?
- Розділ 5: Гості
- Розділ 6: Бранець
- Розділ 7: Бій
- Розділ 8: Невже порятунок?