Найкращі історії для дівчаток

П’ять коротких переказів відомих творів для малечі, що будуть цікаві і батькам.

ЗМІСТ

Діти залізниці – Едіт Несбіт (1858-1924)

Едіт Несбіт писала понад сто років тому, але й сьогодні її оповідання, сповнені пригод та чарів, захоплюють читачів. «Діти залізниці», що вперше були надруковані в 1906 році, – один з найвідоміших її творів. Чотири рази його адаптували для телебачення і двічі знімали на його основі фільми.

Чорний Красунчик – Анна Сьювел (1820-1878)

Анна Сьювел дуже любила коней. Вона хворіла на кісткову недугу і після того як у дитинстві розтягнула сухожилля на щиколотці, дедалі більше кульгала. Останні шість років свого життя письменниця була не в змозі навіть вийти зі свого будинку. Вона мріяла про те, щоб люди більше піклувалися про коней, тож написала «Чорного Красунчика» (це була її єдина книга), лежачи на софі. Анна померла, щойно її твір побачив світ, та й так і не дізналась про його надзвичайний успіх.

Маленькі жінки – Луїза Мей Елкот (1832-1888)

Луїза Мей Елкот народилася в штаті Пенсільванія, що в США, 29 листопада 1832 року. Як і її героїня Джо Марч, Луїза була дівчам-паливодою. «Жоден хлопець не стане моїм другом, аж доки я його пережену!» – твердила вона.

Луїза любила писати. Загалом вона опублікувала 30 книжок та коротких оповідань, однак найбільшу популярність здобули її «Маленькі жінки». Поза письменством, під час Громадянської війни, Луїза працювала медсестрою у Європі й боролася за права жінок.

Гейді – Йоганна Спірі (1827-1901)

Йоганна Спірі, дочка лікаря, народилася у Швейцарії, тож з дитинства обожнювала гори, її перша книжка – «Листок на могилі Вроні» – вийшла друком у 1871 році. Після неї Йоганна написала ще багато оповідань для дітей і дорослих. «Гейді» з’явилася у 1880 році. Книга миттєво здобула успіх і залишається популярною донині.