Що робити, якщо дружина кинула?

Як бути, якщо жінка кинула?

На питання: “Що робити, якщо дружина пішла до іншого” правильно може відповісти тільки сам чоловік, який його ставить. Бо це питання стосується його особисто, його відчуттів і його переживань, питання пов’язане саме з ним і виходить від нього. Відповідь теж повинна прийти від нього.

Інша справа, що психологічний стан чоловіка, який це запитує, не дуже хороший, і підтримка йому дійсно потрібна. І до тих пір, поки його психічний стан не покращиться, йому буде незрозуміло, як бути, якщо жінка кинула.

Чому чоловіки страждають, коли дружина йде?

Якщо дружина йде з сім’ї, то в чоловіка починається своєрідна “психологічна ломка”, якщо так можна виразитися. Те ж саме буває і в жінки, якщо чоловік йде до коханки. Що цікаво, схожий стан відчуває подружжя в створеній ними новій сім’ї. І відбувається це в перші роки шлюбу.

Відмінність тут полягає в тому, що при одруженні такі зміни обумовлені позитивними змінами в житті. А у випадку, коли жінка кидає чоловіка і йде від нього (чи навпаки) – негативними.

Подібна “психологічна ломка” відбувається тому що рушиться наш звичний лад життя. Звички – це наша друга натура. Усі наші дії, увесь устрій життя мозок зводить у звичку, щоб усе контролювати і виконувати “на автоматі”, не замислюючись.

Якщо дружина пішла від чоловіка, природно, лад життя дуже сильно змінився. Усі звички, пов’язані з колишнім подружнім життям рухнули. А старі звички, пов’язані з холостим життям до одруження переважно загублені.

Таким чином, утворилася психологічна порожнеча. Адже лад життя і звички, пов’язані з холостим життям, загублені. Лад сімейного життя рухнув і пов’язані з ним звички теж. А нові звички і новий лад життя ще не встиг сформуватися. Тому наш мозок, м’яко кажучи, у паніці. Він звик діяти за перевіреною “програмою” і раптом на тобі, у ній стався збій, і вона більше не працює.

Як тоді діяти в цьому випадку? “Відомо як, впасти в депресію”, – “вирішує” мозок і впадає. Стан дуже складний і небезпечний. Буває, що хтось до пляшки або наркотиків приохотиться, замінюючи звички, що рухнули, іншими, шкідливими і небезпечними. Хтось і ще далі йде, не описуватимемо детально.

Як бути далі, якщо дружина пішла з сім’ї?

Читаєш безліч книг і статей – багато хто в один голос радить: “Спочатку виріши, хочеш ти її повертати або не хочеш, любиш ти її або ні. Розберися, що тобі хочеться. І дій, як задумав”. Так і хочеться сказати їм: “Шановні, ви про що? У людини криза, усередині психологічна порожнеча”. У такому стані важко визначитися і щось вирішити. Потрібно стан свій стабілізувати спершу, і в норму прийти.

Що не треба робити, якщо кинула жінка:

1) Йти в запій. Навіть якщо дуже хочеться. Алкоголь не лікує, алкоголь нівечить. На світі немає жодного благополучного алкоголіка. Алкоголь – це ворог і ставитися до нього потрібно, як до ворога. Вам і так зараз несолодко. Так навіщо ж пускати у своє життя ще одного ворога? Хоча алкоголь – це більше, ніж ворог. З ворога ще можна зробити друга. А от алкоголь другом не стане і це факт.

2) Намагатися відразу ж завести нові стосунки і познайомитися з хорошою жінкою. Спочатку стан треба привести в норму, інакше, не вийде нічого і з новою жінкою. І так ми перебуваємо в стані найсильнішого стресу, а тут ще нова людина, це додатковий стрес для мозку.

Навіть люди в нормальному стані, вступаючи в нові відносини, далеко не відразу справляються з усіма труднощами, які виникають при цьому. Поки люди звикнуть один до одного, навчаться взаємодіяти, мине немало часу. А якщо людина вже перебуває в стані найсильнішого стресу, то це і зовсім, протипоказано.

3) Не намагатися відразу налагодити відносини з жінкою, яка пішла від чоловіка з тієї ж самої причини, що і в минулому пункті. І ви, і вона перебуваєте в стані стресу. І якщо спробуєте відразу налагоджувати стосунки, то, швидше за все, замість конструктивної бесіди і взаємних компромісів у вас поллється потік взаємних докорів і звинувачень один на одного.

Що треба зробити, якщо пішла дружина?

Спершу треба заповнити психологічну порожнечу, яка утворилася усередині. І задати нову програму дій для нашого мозку. Як це зробити? Давайте подумаємо, адже в житті кожної людини є декілька “ліній фронту”. Життя не складається з одного особистого фронту. Окрім нього є ще і робота, і інші родичі, і друзі, і захоплення (гра у футбол, наприклад), охота з риболовлею, врешті-решт.

І дуже важливо навчитися перемикатися між цими фронтами, а не перебувати постійно на одному з них. Пам’ятайте, життя ніколи не програє по всіх фронтах одночасно. І не потрібно перебувати на відступаючому фронті. Краще перемкніться на інший. Тоді і самі не помітите, як на відступаючому фронті усе налагодиться.

Коли прийдете в норму, а ви обов’язково прийдете, тільки тоді і можна буде розсудити тверезо. І зрозуміти, чи хочете ви повернути свою колишню дружину або ж вам більше не потрібні ці стосунки. Якщо ви вирішуєте, що вам це не треба, значить, так тому і бути. Стосунки себе зжили і не повертайтеся до них більше.

Якщо ж ви усвідомили, що вам потрібна ця жінка, ви любите її і усвідомлюєте, що багатьох сварок у сім’ї можна було уникнути, що багато що залежить від вас, а не тільки від жінки, значить, можна спробувати повернути жінку в сім’ю. Тим більше, що після якогось часу, колишня дружина теж “остигнула” і реагуватиме адекватніше на вашу появу.

Автор: Костянтин Леонов