Як зрозуміти, що чоловік обманює?

Як дізнатися, що чоловік обманює?

У минулій статті було розглянуто, чому чоловік бреше жінці, і зараз піде мова про те, як зрозуміти, що чоловік бреше. Як дізнатися, якщо чоловік обманює, і чи можна, взагалі, це зробити? Звичайно, усе це залежатиме від причини, через яку чоловік пішов на обман, ну і від самого обманщика. Якщо по одному чоловікові відразу видно, що він обманює, як мовиться, до ворожки не ходи, то другий, навпаки, так красиво бреше в очі, неначе сам вірить у свою брехню.

Чи завжди можна зрозуміти чоловічий обман?

Ні, абсолютного результату, звичайно, досягти важко в будь-якій справі. А вже в психології обману – тим більше. Тут чоловік перебуває в заздалегідь вигідному становищі. Він знає, що він обманює, знає, чому обманює і знає, навіщо йому це треба. Жінка цього, відповідно не знає.

Виходить, одна намагається брехню виявити, а другий – приховати її. І в цьому випадку приховати, частенько виявляється простіше, ніж виявити. Навіть детектори брехні помиляються, а вже людина, не маючи подібної чутливості, тим більше. Тому, брехню виявити не завжди можливо. Особливо, якщо брехун майстерний у своїй справі і ніколи не повторюється.

Як можна викрити чоловіка в брехні?

Існує, так звана, мова тіла, яка допоможе підказати, коли чоловік з вами нещирий. Про це інформації досить багато. Отже, на що треба звернути увагу:

  1. Не властива йому поведінка. Тобто чоловік метушиться, хвилюється, коли говорить, ретельно продумує свої слова.
  2. Перш ніж відповісти вам, він на якусь мить відводить погляд убік, або вниз а, потім, знову переводить на вас. Проте, якщо він піднімає очі вгору, то це, швидше за все не є ознакою обману. Люди часто піднімають очі вгору, коли щось намагаються згадати, а не вигадати.
  3. Під час розмови часто чеше кінчик носа або чіпає його, чеше шию або прикриває очі рукою.
  4. При розмові не дивиться в очі. Чи, якщо все-таки дивиться, то робить це пильно, не природно, не моргаючи, тобто не так, як він зазвичай на вас дивиться. Він, немов примушує себе дивитися вам в очі, щоб показати свою правоту.
  5. Підвищене потовиділення і пульс. Звичайно, ці ознаки ви не зможете відчути. Але, ось, підвищену чутливість нервових закінчень, яка при цьому з’являється, ви можете побачити. Проявляється вона в бажанні узяти і тримати якісь предмети або частини свого одягу. Наприклад, ґудзики або комір.
  6. Спроби сховатися за якийсь предмет (навіть найменш незначний, наприклад, кухоль), або поставити його між вами, можуть бути ознаками обману.
  7. Поява крапельок поту на крилах носа і на лобі, особливо, якщо в приміщенні, де зовсім не задушливо, теж можуть бути сигналом обману.

Звичайно, ці ознаки можна побачити, якщо розмовляєте віч-на-віч з чоловіком. Але чоловік може обдурити і по телефону і СМС відправити. Чи можна якось зрозуміти по телефону, що чоловік бреше? Ні, навряд чи, якщо він усе продумав і знає, що вам сказати. До того ж, розмовляючи телефоном, він менше хвилюватиметься і викрити його, якщо він обманює, практично неможливо.

Але в таких випадках можна піти на хитрість. Наприклад, якщо чоловік телефонує вам з роботи наприкінці дня і каже: “Любо, я сьогодні затримаюся на роботі, роботи багато. Буду, приблизно, годин о 9-й вечора”. Якщо в жінки є підозра, що чоловік обманює, можна сказати йому: “Ой, милий, я якраз, збиралася тобі зателефонувати і сказати, що теж сьогодні затримаюся. Я обіцяла подрузі зайти до неї в гості сьогодні. Стелефонуємося пізніше, гаразд? А то в мене акумулятор у телефоні сідає”.

Після цієї розмови можна відключити телефон і чекати. Якщо чоловік не на роботі, як каже, то він, з великою часткою вірогідності, примчиться додому, перевіряти, де дружина і чому її немає удома. Якщо він запитає жінку, чому вона не в подруги, то можна сказати, що сьогодні вона виявилася зайнята, тому візит до неї не відбувся.

А якщо чоловік вас не обманює і він, дійсно, був на роботі, то постарається швидше звільнитися від неї, щоб раніше бути удома. У будь-якому випадку, жінка опиниться у виграші.

Автор: Наталя Дейнека