Чому чоловік бреше дружині?

Навіщо чоловіки обманюють дружин?

Чому чоловік бреше дружині? Бо не хоче, щоб вона знала правду, що тут незрозумілого? Насправді, якщо усе було б так просто, то це питання так часто не звучало б. Дуже багато, якщо не усі жінки стикаються з чоловічим обманом і про те, чому чоловік обманює жінку, замислюється, рано чи пізно, кожна з них. І навіщо чоловіки обманюють дружин, з якими багато років живуть разом?

Коли і чому чоловік починає обманювати?

З перших років, коли він був ще дитиною і ходив у дитячий садок. Перші ознаки “хитрості”, яку лише умовно можна назвати обманом, вже демонструють діти в три роки життя. І діти так діють, прагнучи чогось добитися від батьків.

Звичайно, батьків і сторонніх дорослих розчулює такі спроби дитини отримати бажане. Вони посміхаються, йдуть назустріч дитині, дозволяючи “обманути себе” і, тим самим, закріплюють подібні навички в малюка. Природно, це має місце в тому випадку, якщо подібні випадки повторюються часто. Подорослішавши, вони починають брехати трохи більш уміло, але все одно, їх брехня виявляється ще досить легко.

Часто батьки самі “примушують” брехати дитину в різних ситуаціях. Наприклад, під час дзвінка докучливого родича вони кажуть дитині: “Скажи, що мене немає удома”. Таким чином, дитина вимушена говорити неправду на прохання батька. Коли з хлопчика виростає чоловік, він може закріпити в собі подібні звички і перекинути їх з “докучливого родича” на свою другу половинку.

В яких випадках чоловік може брехати жінці?

  1. Коли боїться, що його не зрозуміють, або соромиться здатися безглуздим. Наприклад, чоловік запізнився на побачення з жінкою. Запізнився, бо довелося заїхати в магазин за губкою для взуття і почистити черевики, оскільки їх зовнішній вигляд був далекий від ідеалу. Але подібне пояснення може здатися безглуздим. Тоді чоловік може збрехати жінці, що в нього зламалася машина.
  2. У випадку, коли чоловік не хоче образити свою жінку, він може сказати їй неправду. Або ж, якщо він хоче зробити їй комплімент. Наприклад, жінка сильно розтовстіла і запитує в чоловіка, чи “сильно вона розтовстіла”. У цій ситуації становище в чоловіка незавидне.

Якщо скаже, що розтовстіла, значить, образить її і отримає за це. Якщо скаже, що ніскільки не розтовстіла, значить, бреше, “негідник”, і отримає за це. Якщо скаже, що розтовстіла, але йому такою вона подобається більше, ніж усі ці “тріски”, то станеться реакція: “Ах, він ще і знущається”, і тут зовсім нерадісна перспектива відкривається для чоловіка. Звичайно, у цьому моменті з гумором описана подібна ситуація, але гадаю, ясно, про що йде мова.

  1. Чоловік часто бреше жінці, якщо боїться її негативної реакції і хоче уникнути конфлікту в сім’ї. Це, якраз, йде з дитинства. Вже згадувалося, що хлопчики ще з дитинства брешуть учителям і батькам, щоб не сталося покарання. А чоловіки можуть обманювати своїх дружин, якщо знають, що за правду буде з’ясування стосунків з боку дружини.
  2. Коли чоловік хвалиться, прагнучи, таким чином, справити враження. Чоловіки люблять розповідати про свої досягнення і успіхи. При цьому, нерідко, вони перебільшують свою роль у цій справі. А можуть і зовсім розповідати про неіснуючі досягнення, до яких вони, взагалі, не мають відношення.

Відбувається це через те, що чоловіки прагнуть здаватися краще, ніж вони є насправді. Особливо бурхливо подібні фантазії можуть спостерігатися в чоловіків “під градусом”. Алкоголь, як відомо, дуже сильно розв’язує язик.

  1. Від нудьги, коли нічим зайнятися. Як каже відоме прислів’я: “Коли котові робити нічого – він…”, усі знають, що робить. Коли чоловікові робити нічого, він не дотягується як кіт і знаходить альтернативу. Наприклад, розігрує свою дружину. Так часто чинять деякі з чоловіків.
  2. Коли чоловік прагне уникнути якоїсь ситуації. Наприклад, до них у гості увечері приїжджає теща. Чоловік після роботи може заїхати до приятеля в гості і почекати, поки теща не покине їхню оселю. А дружині збреше, що начальник змусив його затриматися на роботі.
  3. Через поганий характер у дружини, яка в кожній, навіть незначній дрібниці може знайти привід, щоб влаштувати чоловікові скандал. Або ж, у жінки просто важкий період і це відкладає відбиток на її характер, але це, як правило, тимчасово. У таких випадках набагато спокійніше для чоловіка збрехати жінці, що він і робить.
  4. Чоловіки брешуть по забудькуватості (безвідповідальності). Наприклад, чоловік обіцяв жінці купити після роботи те, те і те. А сам прийшов додому, нічого не купивши. На питальний погляд дружини – винувато повідомив, що він забув. Якщо чоловік часто не виконує свої обіцянки з цієї причини, то що криється за такою забудькуватістю? Виходить, він пообіцяв, а потім тут же забув про свою обіцянку, то це не що інше, як прояв безвідповідальності.

Хоча, якщо ваш чоловік старше 80-ти, то, можливо, це не безвідповідальність, а склероз. Звичайно, жарти жартами, але чоловік повинен виконувати обіцянки, а не забувати їх. Адже жінка на нього покладається. Чи, хоч би, попереджати, що не зможе їх доки виконати.

  1. Чоловіки можуть брехати жінкам, якщо стосунки між чоловіком і дружиною в сім’ї погані. Подружжя мало спілкується між собою. Спілкування в сім’ї – це один із секретів сімейного щастя. У щасливій сім’ї подружжя обговорює плани, висловлює думки, ділиться досягненнями і невдачами, підтримує один одного.

Якщо підтримки немає, то чоловік замкнеться в собі, і дружині відповість, що в нього все гаразд. Хоча це далеко не так. Такі ситуації стають причиною алкоголізму в сім’ї. Пляшка замінює спілкування з близькою людиною.

  1. Чоловіча зрада. Чоловіки не зізнаються своїм жінкам в існуванні в них коханок і брешуть їм, якщо дружини виявляють якісь ознаки чоловічої зради. Дуже часто пригоди “на стороні” носять швидкоплинний характер, адже чоловіки рідко йдуть до коханок і вважають за краще залишитися з дружиною. І якщо жінка дізнається про зраду, то це може стати причиною розлучення в сім’ї. І чоловікові нічого не залишається, як обманювати свою дружину.

Отже, було розглянуто найбільш поширені причини, чому чоловіки брешуть жінкам. Але тема дуже цікава і тому в наступних статтях продовжимо говорити про чоловічий обман.

Автор: Наталя Дейнека