Що робити і як бути, якщо чоловік зраджує?

Як поводитися після чоловічої зради?

У нас вже є декілька статей на тему зрад, як чоловічих, так і жіночих, в яких намагалися розібратися в ситуації і зрозуміти, чому люди зраджують один одному. Наприклад, стаття «Чому чоловіки зраджують дружинам?», назва якої говорить сама за себе, або стаття «Ознаки чоловічої зради», а також декілька інших. Але там йшла мова про причини, чому це відбувається, були роздуми про те, як розпізнати це і намагання розібратися, як запобігти походу чоловіків «наліво».

Тепер настала пора розібратися з фактом, що вже стався, якщо ви упіймали чоловіка, що називається, на місці злочину, про його зраду вам стало абсолютно точно відомо і це не викликає сумнівів. Отже, як бути і що робити, якщо чоловік вам зрадив, як з цим жити і як себе поводити?

Що роблять жінки, дізнавшись, що їм зрадив чоловік?

Що робити якщо чоловік зраджує? Спершу, давайте згадаємо найпопулярніші лінії поведінки, що властиві жінкам, які викрили своїх чоловіків у невірності.

Розлучення – відповідь на невірність чоловіка

Зрада досить часто, хоча і не завжди, стає причиною розлучення в сім’ї. Не усі жінки можуть змиритися з тим, що їх чоловік завів коханку. Причому хтось розриває стосунки відразу, інші ж намагаються налагодити відносини, але, у результаті, уникнути розриву не вдається. А хтось, через тимчасові обставини, вимушений терпіти пригоди чоловіка. Приміром, у вас троє дітей, декретна відпустка та іпотека. Зрозуміло, що в такій ситуації важко зважитися на розлучення. Принаймні, поки не станете на ноги у фінансовому плані.

Наскільки виправданий такий радикальний підхід? Звичайно, тут усе залежить від ситуації. Зради бувають різними і усе може бути далеко неоднозначним. Приміром, просте, здавалося б, листування чоловіка в Інтернеті з іншими жінками, може ударити його дружину набагато болючіше в емоційному плані, ніж одноразовий випадковий інтим з незнайомою жінкою, яку він більше жодного разу не бачив після цього.

Перш ніж наважитися на цей крок, необхідно ретельно усе зважити, бо розрив стосунків – це найрадикальніший дозволений захід, який можна зробити. Тому необхідно врахувати сам факт зради, якщо, звичайно, такі факти відомі.

Приміром, чи була зрада випадковою, або заздалегідь ретельно спланованою, чи була вона одинична, або в чоловіка є постійна коханка. Крім того, обов’язково придивіться до свого чоловіка. Чи переживає він після цього, або ходить з гордо піднесеною головою, чи намагається загладити цей факт або, навпаки, націлюється на чергову інтрижку. Чоловіки усі різні і ситуації теж.

Але, у будь-якому випадку, що не слід робити, це подавати на розлучення миттєво, бо це може бути продиктовано емоційним поривом, про який згодом жалкуватиме вже сама жінка. Дайте собі час остигнути, зібратися з думками і зважити усі обставини. Розлучення, так само, як і одруження – це міра, яка вимагає ретельного обдумування, перш ніж буде прийняте остаточне рішення.

Зрада дружини – помста за невірність чоловіка

Зрада дружини у відповідь на невірність чоловіка – теж одна з поширених ліній поведінки. Причиною цього може бути просто бажання помститися, як мовиться, око за око, зуб за зуб, бажання спричинити чоловікові такий же біль, який він заподіяв жінці. Помста – це найпоширеніша причина зради у відповідь.

Наскільки виправдана така лінія поведінки для самої жінки? Ну, по-перше, треба розуміти, що важливо не лише «провчити» чоловіка, але також важливі і ваші бажання і відчуття. Якщо вам неприємний сам факт близькості із стороннім чоловіком, то не потрібно пересилювати себе і на зло зраджувати чоловікові. Бо в такий спосіб ви зрадите не лише чоловікові, але і зрадите самій собі. Своїм бажанням, своїй суті, своєму Я і від цього, замість почуття задоволення відчуватимете, окрім почуття образи, заподіяне вашим чоловіком, ще і відчуття провини, яке ви заподіяли самій собі.

Загалом, так само як і у випадку з розлученням, зустрічна зрада – це первинний порив, за покликом якого точно не варто йти. Навіть якщо ви вже точно наважилися на такий крок і вам хочеться його зробити, у будь-якому випадку, дайте час остигнути почуттям і не робіть усе на гарячу голову і чим довше, тим краще. Ну, хоч би тільки для того, щоб цілеспрямовано усе спланувати і ретельно сховати усі сліди.

Якщо чоловік зрадив – не треба вдавати, що нічого не сталося

У деяких сім’ях буває і так, що дружини вважають за краще не помічати того, що їх чоловіки ходять «наліво». Роблять вони це з різних причин. Одні бояться, що з’ясування стосунків лише посилить ситуацію, стане причиною постійних сімейних конфліктів і приведе до того, що чоловік піде до коханки. Другі вважають, що це усе несерйозно і скоро закінчиться. У третіх можуть бути свої мотиви.

Але, у будь-якому випадку, якими б не були ці мотиви, не варто залишати факт зради без уваги. Ніхто не каже, що неодмінно потрібно влаштовувати скандали, бити посуд і постійно загрожувати розлученням. Якщо ви дійсно приймете таку лінію поведінки, то чоловік вже точно піде, причому не від вас, а саме від цієї вашої поведінки. Але, хоч би, розмова має відбутися і розмова серйозна. Можливо, навіть не одна, а декілька. Ну, хоч би для того, щоб прояснити для себе ситуацію хоч трохи і зрозуміти, взагалі, ставлення самого чоловіка до своєї зради і його ставлення до вас.

Дружина заохочує чоловічі зради, отримуючи натомість свою вигоду

Іноді дружина може не те що перешкоджати зрадам свого чоловіка, а навіть сприяти їм. Існують такі пари, в яких чоловіки регулярно відвідують інших жінок, а дружини викривають їх у цьому. Потім вони влаштовують чоловікам скандали, загалом, усе за законами жанру. У відповідь чоловіки купують дорогі подарунки дружинам, щоб загладити свою провину. Подарунком може виступати усе, що завгодно: нова шуба, коштовність, дорогий предмет інтер’єру, навіть новий автомобіль, тут усе залежить від спроможності чоловіка.

Через якийсь час сімейна сварка затихає, і чоловік знову йде до іншої жінки. А дружина знову викриває його в цьому. Таким чином, чоловік вимушений знову загладжувати свою провину якимсь подарунком. До такого кругообігу чоловіків у зрадах їх дружини звикають і вже починають чекати наступну пригоду свого благовірного, щоб потім витребувати з нього потрібну для них дрібницю і не просто чекати, а навіть намагатися сприяти цьому.

Якщо це ваш випадок, то, слід бути обережніше з цим, адже гра, насправді, дуже небезпечна, адже невідомо, чим можуть закінчитися подібні пригоди вашого чоловіка. Можливо, він воднораз вирішить, що купівля дорогого подарунка кожного разу занадто дороге задоволення для нього. Але, оскільки він вже звик насолоджуватися суспільством інших жінок, навряд чи він буде згоден від цього відмовитися. А от відмовитися від товариства дружини, яка йому вже не так цікава, цілком може, особливо, якщо розцінить її ще і як джерело додаткових витрат у вигляді дорогих подарунків.

Можливо, на перший раз і має місце бути ситуація, коли чоловік повинився, дійсно розкаявся і робить подарунок. Тут жінка сама повинна оцінити ситуацію. Але, другий і наступні подібні чоловічі кроки, особливо, якщо вони вже стали регулярними – це яскраві дзвіночки того, що вам терміново варто щось робити, замість того, щоб просто приймати подарунки і розцінювати таку ситуацію як належне.

Розмова «по душах» з чоловічою коханкою

Деякі жінки шукають адреси коханок своїх чоловіків і навідуються до них з візитами. Чи дізнаються номери телефонів і надзвонюють їм, намагаючись якось впливати на них. Але чи дасть це хоч якийсь позитивний результат?

Спершу, перш ніж намагатися зустрітися з тією «драною козою», необхідно розуміти, що практично в усіх випадках коханки знають, що їх коханець одружений. Тому, як ви думаєте, якщо факт наявності в нього дружини не зупиняв їх раніше, чи зупинить він їх після вашого візиту?

Ну, можливо, у деяких випадках це може допомогти. Але, набагато вище вірогідність того, що з вами взагалі не захочуть розмовляти, мовляв, проблеми з вашим чоловіком вирішуйте самі. У найбільш несприятливому випадку коханка після таких візитів впливатиме на чоловіка і це погіршить ваші з ним і без того непрості стосунки.

Якої лінії поведінки дотримуватися, якщо чоловік зрадив?

Отже, ми розібрали деякі поширені лінії поведінки жінок, що дізналися про зв’язки їх чоловіків на стороні. Але негативних моментів в усіх цих лініях набагато більше, ніж позитивних, якщо позитивні там взагалі є.

Постарайтеся зрозуміти, що для вас є чоловіча зрада?

Спершу, важливо усвідомити, чому ви так побоюєтеся зради з боку вашого чоловіка. Це дуже важливо. Адже якщо ви зрозумієте, чого ви побоюєтеся, значить, буде зрозуміло, як з цим боротися.

Для однієї жінки зрада чоловіка – це страх втратити його, залишитися самій без грошей і з дітьми на руках. Для другої жінки – це образа і біль від усвідомлення того, що її не люблять, хоча вона вважала, що в них прекрасний союз, довіряла своєму чоловікові і вірила в нього. У результаті зради усі їх сімейні засади, які здавалися їй непорушними, виявилися не такими вже і міцними.

Третя жінка є просто власницею по своїй натурі і дуже ревнива. І для неї чоловіча зрада є чимось неймовірним, адже хтось зазіхнув на її власність і тоді, без того великі ревнощі і почуття власності досягають просто колосальних розмірів. І такі жінки, опинившись у подібній ситуації, здатні на багато речей. І, як правило, на дуже-дуже нехороші.

Після того, як усвідомили, чим же для вас є зрада вашого чоловіка, і чому так її побоюєтеся, слід прийняти для себе самій певні профілактичні рішення, які допоможуть вам.

Профілактичні заходи на випадок невірності чоловіка

  1. Спершу, перестаньте виключати подібну ситуацію і думати, що вірогідність її виникнення у вашій сім’ї дорівнює нулю. Чули такий вираз: «Раз на рік і палиця стріляє»? Так от, яка б палиця не була, вона може вистрілити. Вірогідність цього є, нехай, можливо, і маленька, але вона не дорівнює нулю. Необхідно це усвідомити.

Усвідомили? Якщо так, усвідомили і прийняли такий факт, то чоловіча зрада не застане вас зненацька так, як якщо ви обожнюватимете свого чоловіка і ідеалізуватимете ваші стосунки. Пам’ятайте, що усі ми люди, а чоловіки фізіологічно запрограмовані на полігамність і різноманітність статевих партнерок і далеко не усім вдається приборкати ці свої бажання і утриматися від спокуси.

Можливо, це може статися випадково, можливо, заздалегідь сплановано. Можливо, звичайно і не станеться. Але, у будь-якому випадку, не викреслюйте таку вірогідність.

  1. Не намагайтеся діяти заздалегідь, і ставити ультиматуми: «Я не пробачу тобі зради». Цим ви тільки заганяєте себе в безвихідну ситуацію. По-перше, пам’ятаймо попередній пункт: не можна виключати вірогідність цього. По-друге, якщо це і станеться, не відомо, коли і за яких обставин це станеться. По-третє, невідомо, які почуття при цьому будуть усередині вас. Але, якщо ви скажете свої категоричні фрази, то, як відомо, слів назад не повернеш, і вони залишаться в пам’яті в обох.
  2. Заздалегідь керуючись попередніми пунктами, зрозумійте для себе, що не треба приділяти проблемі більше уваги, ніж вона того заслуговує. Як вже казалося, не варто спускати усе на гальмах. Розмова повинна відбутися і досить серйозна. Але, якщо ви точно знаєте, що це був швидкоплинний зв’язок і продовження його не передбачається, то, можливо, варто спокійніше поглянути на це і добре усе обдумати, перш ніж рубати з плеча.
  3. Не робіть поспішних висновків і не здійснюйте поспішних вчинків через почуття образи, обурення, страху, що під тиском наринули на вас. Не варто піддаватися їм, але необхідно поглянути їм в очі. Адже припинення стосунків, помста та інші поспішні вчинки, швидше за все, не принесуть вам полегшення і почуття, що наринули на вас, можуть переслідувати вас довгі роки, навіть після розриву стосунків, які, у результаті, можуть так і залишитися невиясненими.
  4. Обов’язково спробуйте зважити вчинок чоловіка і його подальше ставлення до свого вчинку. Пам’ятайте, що помилитися може кожен. І в такій ситуації важливою буде навіть не стільки сама ця помилка, скільки ставлення до неї самого чоловіка. Адже хто знає, можливо, він себе корить за неї ще більше, ніж ви. Якщо так, можливо, варто дати йому шанс спокутувати цю помилку?
  5. Завжди починайте з себе. Тут мова навіть не стільки про зраду. Просто коли щось трапляється з нами або з нашими стосунками, у першу чергу шукати відповіді потрібно не на стороні. Спершу нам необхідно поглянути на себе з боку і спробувати розібратися в собі. Адже хто знає, цілком можливо, що подія, що сталася з нами, – у даному випадку чоловіча зрада, – це досить логічна реакція на нашу власну поведінку?

Ні, заздалегідь скажу, що я не виправдовую зрад, адже окрім них існують різні способи показати людині, що вона неправа. Але, проте, хоча це і непросто, спочатку треба критично поглянути на себе і осмислити свою поведінку і ставлення до чоловіка. Якщо ви в якійсь ситуації неправі і егоїстично поводитеся, варто зізнатися в цьому для себе самій.

Звичайно, будь-якій людині важко звинуватити в чомусь саму себе, адже усі ми ідеальні, усі ми найкращі і усі ми цього не заслужили, але, вже самій-то собі ми можемо знайти сили і зізнатися? Це обов’язково треба зробити. Тільки тоді ми зможемо змінити лінію поведінки стосовно свого чоловіка.

Якщо ви знайшли в собі сили і поглянули критично на себе з боку, то ви можете по праву собою гордитися, адже на це здатен далеко не кожен. Змінити свою лінію поведінки можна лише усвідомивши свої негативні риси. А змінивши свою лінію поведінки, ви зможете змінити і ставлення чоловіка. Але, знову ж таки, це усе тільки в тому випадку, якщо чоловік готовий переглянути і своє ставлення і поведінку, в односторонньому порядку ви нічого не доб’єтеся.

Стосунки в сім’ї складаються між двома людьми. І налагодження їх – це не сольна, а спільна робота.

Автор: Валентина Стригун