Батьки чоловіка і дружини

Стосунки з родичами чоловіка і дружини

Складнощі в стосунках з батьками чоловіка і дружини з’являються в молодожонів, як правило, після одруження. Тим більше, що найближчі родичі чоловіка і дружини – мами і тати перебувають у стані тимчасової розгубленості. Йде процес поглибленого вивчення і батьки чоловіка і дружини хвилюються і роздумують, як складеться доля їх сина або дочки, чи буде їх шлюб щасливим, чи вийде в них створити щасливу сім’ю і набути сімейного щастя?

“Аби лише вона була з ним ласкавою і доброю. Адже він у нас такий тихий і скромний” – так кажуть батьки чоловіка своїм знайомим. “Спочатку тихий, а потім виявиться п’яницею і грубіяном, таких багато стало зараз” – це вже хвилюються батьки нареченої. І обидві сторони без зволікання готові відбити будь-яку несправедливість стосовно свого сина або дочки. Але так виходить не завжди.

Часто батьки прагнуть вплинути на життя молодого подружжя

Та зате завжди старші родичі чоловіка і дружини, в основному, батьки, намагаються навчити молодих життю і розуму, а молоді активно чинять опір натиску.

На думку батьків чоловіка і дружини, одружуються нетямущі молоді люди, тому, неодмінно, треба привнести свої звички, устрої і традиції до нової сім’ї. Особливо чітко це помітно, якщо молоде подружжя хоч якоюсь мірою залежить від батьків.

Молоді люди, одружуючись, хочуть самоствердитися, відчути себе незалежними, дорослими, самостійними людьми. Тому для молодого подружжя набагато більше значення матиме система їх взаємин, а не турбота про насущний хліб.

Для молодого чоловіка і дружини – дуже важливо жити окремо від батьків

І кращим варіантом буде, якщо в молодих буде своя власна житлоплоща. І це великою мірою розв’яже проблему самостійності. Також це позитивно зіграє і для створення атмосфери сексуальної гармонії, допоможе збудувати інтимні стосунки в сім’ї. Адже незадоволення сексом у шлюбі – одна з головних причин сімейних негараздів, разом з проблемою алкоголізму в сім’ї.

Відсутність регулярних статевих актів негативно впливає на чоловічу потенцію, особливо в молодому віці. А спільне проживання молодожонів з батьками чоловіка або дружини якраз може негативно позначитися на регулярності статевих актів і дисгармонії в сексуальних стосунків і в молодого подружжя і в самих батьків, які теж будуть вимушені відмовлятися від інтимних стосунків через побоювання, що їх можуть почути. І батьки і діти повинні розуміти один одного в цьому питанні і постаратися знайти такі варіанти, які дозволять жити окремо батькам і дітям із самого початку одруження.

Набагато корисніше буде, якщо родичі чоловіка і дружини стануть приїжджати в гості. І особливо необхідно це буде, коли в сім’ї народиться малюк. І от тут допомога батьків чоловіка і дружини буде безцінна. Порадити, допомогти вирішити якісь проблеми і сімейні обов’язки – справа одна. Але лізти в життя подружжя з будь-якої дрібниці, втручатися в їх стосунки з кожного приводу – це інша. У цей період стосунки в них можуть стати і без того напруженими. Гіперопіка батьків – дуже поширена причина для розірвання шлюбу.

Як чоловікові або дружині порозумітися з батьками своєї другої половинки?

Не завжди причиною сварок стає теща. Іноді і свекор-буркотун і тесть “без шкідливих звичок” і занадто ревнива свекруха – вони усі повільно, але вірно можуть підточити, як іржа, чистоту почуттів подружжя один до одного і порушити, а то і зовсім знищити гармонію сімейних стосунків. Дуже часто доводиться чути, як ображений на рідню одного з подружжя другий каже, що саме вони стали причиною втрати почуттів і розпаду сім’ї. А батьки чоловіка або дружини з благородних мотивів намагалися “врятувати” свою дитину, не розуміючи при цьому, що допомагають не врятувати сім’ю, а розвалити її. Якщо станеться така ситуація, то для самого подружжя кращим варіантом буде, йдучи з дому батьків, не сперечатися про те, чиї батьки хороші, чиї погані. Це дуже важко. Але потрібно це зробити, для того, щоб залишитися удвох. І це теж свого роду випробування для сили почуттів.

Відмова від спроби створити щасливу сім’ю, від боротьби за сімейне щастя, втеча від тягот сімейних взаємин під тепле батьківське крило – усе це свідчить про слабкість людської волі і залежить від того, як батьки виховали юнака або дівчину. Адже усім відомо, що зруйнувати набагато легше, ніж створювати. Ламати, як говоритися – не будувати. Це і стосується створення сім’ї. Тому, головний девіз для молодожонів: “взявся за гуж – не кажи, що не дуж”. Є любов батьків до дітей, є любов дітей до батьків, а є любов чоловіка і дружини, що несе усю міру інтимних переживань один до одного, і за неї відповідальне тільки саме подружжя. Тому стати щасливими в шлюбі і створити щасливу сім’ю – цілком в їх силах.

Поради батькам і іншим родича молодого подружжя

Не варто покладати усю провину за сварки в сім’ї лише на батьків чоловіка і дружини. Безпардонна поведінка молодих спричиняє, іноді, великі образи. Втім, старше покоління рідко розлучається через дітей, а от причиною розлучення молодих сімей часто стає втручання старшого покоління, варто тільки батькам чоловіка або дружини додати ложку дьогтю в бочку з медом – і шлюб молодих може дати тріщину.

Дуже багато напруги у взаєминах відбувається під час виховання онуків. Буває, мати каже синові: “Згадай, як ми тебе виховували. І яких висот ти досяг! А якщо невістка так поводитиметься, то з дитини нічого путнього не виросте”. І рано чи пізно, молодий чоловік не витримає і чіплятиметься до дружини з приводу її виховання сина. І тільки самій дитині байдуже, яким способом її виховуватимуть. Аби мама і тато не сварилися. Адже вона сама однаково сильно любить і маму з татом і бабусь з дідусями. Зробити зауваження можна, тільки з обережністю, у вигляді поради і в присутності обох подружжя, зваживши при цьому, усі за і проти.

Можливий і ще один варіант. Віддали заміж, і живіть, як хочете. Народили, виховали, виростили, а тепер: “моя хата з краю, нічого не знаю”. Звичайно, простіше егоїстично закритися і залишити молодожонів наодинці зі своїми проблемами в перші роки шлюбу. А от підтримати сприятливі стосунки з молодим подружжям можуть люди, які, незалежно від віку, молоді душею і продовжують крокувати в ногу з життям.

І нехай у стосунках батьків і чоловіка з дружиною усе обговорюватиметься на сімейній раді. Це буде оптимальним варіантом при рівноправній участі в ній і батьків і дітей. Сімейна рада, основна мета якої – зміцнення молодої сім’ї.

Автор: Оксана Волкова