Як позбутися пияцтва в сім’ї? Боротьба з пияцтвом

Пияцтву – бій, гасло щасливих сімей

“Пияцтву – бій” це гасло чув кожен з нас, але боротьба з пияцтвом у людства ведеться без особливого успіху і багато хто не знає, як позбутися пияцтва в сім’ї. Необхідно розуміти, що найголовніше в боротьбі з пияцтвом – це профілактичні дії. Проголошення, у прямому розумінні цього слова, пияцтву – бою і відмова від вживання алкогольних напоїв, незважаючи на будь-які “поважні” причини. Особливо сильно це стосується молоді, що одружується і бажає створити щасливу сім’ю.

Якщо проблему алкоголізму в сім’ї довгий час ігнорувати, то це призведе до розвитку хронічного алкоголізму і за наявності хоч би одного питущого члена сім’ї страждатимуть інші.

І позбутися пияцтва в сім’ї буде все важче в міру посилення залежності від алкоголю. І початкові прояви залежності можуть побачити тільки родичі питущої людини.

І в цьому випадку можна уникнути призначення лікарських засобів і вести боротьбу з пияцтвом шляхом створення правил тверезості в сім’ї. Якщо в людини ще сильні вольові риси, то хорошим методом позбавлення пияцтва в сім’ї будуть заняття фізкультурою, спортом, щоденна зарядка.

Якщо вирішили боротися з пияцтвом, то не нагадуйте чоловікові про алкоголь

Для боротьби з пияцтвом і успішного позбавлення від пияцтва в сім’ї необхідно докорінно поміняти взаємини в сім’ї. Члена сім’ї, що пройшов курс лікування і встав на тверезий спосіб життя, треба підтримувати і в жодному разі не нагадувати йому, що він був алкоголіком, інакше позбавитися від пияцтва не вдасться.

Адже часто буває, що чоловік, який пройшов курс лікування і кинув пити, виходить на роботу, стає повноцінним членом сім’ї і суспільства. І приносить додому Почесну грамоту, якою його нагородили. А дружина каже: “Ти коли алкоголіком був, тебе грамотами теж нагороджували. А ти їх обмивав ходив”. Чи нагородять чоловіка премією, а дружина йому знову: “І коли ти пив, тебе теж преміями нагороджували, тільки ти їх усі пропивав”. Така боротьба з пияцтвом ні до чого не приведе.

Якщо чоловікові нагадувати, що він – колишній алкоголік, то це буде для нього провокуючим чинником і він знову зірветься і почне вживати алкоголь. Як ви розумієте, поведінка жінки в сім’ї не посприяла позбавленню від пияцтва, а навпаки, повернула проблему алкоголізму в сім’ю. Як мовиться, за що боролися, на те і напоролися. Цій дружині треба було бути категоричною не тоді, коли чоловік вже кинув пити, а коли він тільки починав приходити додому під градусом, адже після бійки, як відомо, кулаками не махають.

Деякі прийоми боротьби з пияцтвом

Ролі жінки, дружини і матері дуже важлива в боротьбі з пияцтвом, бо кому як не дружині знати пристрасті, слабкості та індивідуальні особливості чоловіка? І кому, як не матері виховати дітей у сім’ї так, щоб захистити їх від згубного потягу, наклавши найсуворішу заборону на алкоголь у домі.

Серед чоловіків, що пройшли курс лікування лікарськими препаратами, поширена думка, що вони погіршують статеву функцію. Проте медичні обстеження таких чоловіків показують, що порушення в сексуальних стосунках у них з’явилися набагато раніше, а причиною їх стало вживання алкоголю. Просто вони не звертали на це уваги, оскільки єдиною їх цінністю було – бажання сп’яніти. Тепер, вставши на шлях одужання, вони стали піклуватися про збереження статевих функцій.

Дуже хороший засіб для позбавлення від пияцтва в сім’ї – це оздоровчий режим. Уранішня зарядка, фізкультура і спорт швидко відновлять сили. Для зміцнення гармонійної атмосфери в сім’ї лікарі радять сімейні заняття фізкультурою, туризм, пробіжки на лижах і інші захоплення, які допоможуть у боротьбі з пияцтвом і допоможуть набути сімейного щастя, оскільки принесуть радість спілкування один з одним.

Головна мета боротьби з пияцтвом – це виробити відразу до алкоголю. Цей метод з галузі наркології. Багато методів лікування засновано на виробленні негативних рефлексів на алкоголь. Завдання – подавити тягу до спиртного. Навіть думка про алкоголь має бути неприємною і викликати відразу.

Не влаштовуйте удома застіль з розпиванням спиртних напоїв

Але зусилля лікарів із позбавлення від пияцтва можуть бути витрачені даремно, якщо в домі, де живе їх колишній пацієнт, триває розпивання спиртних напоїв. Дружина, задоволена, що чоловік кинув пити, запрошує гостей. Її чоловік, присутній на цьому банкеті, сидить осібно, спостерігаючи за усім цим і згадуючи минуле. Йому нецікаві п’яні розмови оточення і неприємно бачити їх п’яними. Ці ж люди як і раніше живуть, як і він у минулому. А, може, так і потрібно? А, може, тільки чарочку і усе? Гех, слабка медицина, ні, щоб вилікувати так, що випив на свято – і усе. І щоб більше не тягнуло.

Таким чином у людини свідомість знову прагне виправдати вживання спиртного. І для успішного закінчення боротьби з пияцтвом треба створити атмосферу неприйняття алкоголю. Уся сім’я, у повному складі повинна вести пропаганду тверезого способу життя і спільними зусиллями можна вийти переможцями з боротьби з пияцтвом і повернути людину в сім’ю.

Треба оголосити пияцтву бій і безкомпромісний. До повного позбавлення від пияцтва. Особливо це стосується молоді, і молодих подружжів, щоб народжували здорових дітей, не допускали п’яного зачаття. У дорогу до сімейного щастя потрібно крокувати без алкогольного багажу. Хто займається серйозно спортом або іншим корисним захопленням і хоче досягнути успіхів у ньому, того не потягне на алкоголь. І кожна людина в змозі сама розробити свій метод боротьби з пияцтвом та іншими шкідливими звичками.

І перемігши себе, поборовши пияцтво в собі, людина може допомогти це зробити іншим людям, маючи особистий позитивний досвід позбавлення від пияцтва. Вона може повернути до нормального життя своїх колишніх друзів – товаришів по чарці. Адже самостійно вони можуть вже і не впоратися. Але, для цього почати, у будь-якому випадку, треба з себе.

Автор: Валентина Стригун