Наслідки алкоголізму в сім’ї. П’яне зачаття

П’яне зачаття – загроза майбутньому щасливої сім’ї

Наслідки алкоголізму в сім’ї небезпечні в будь-якому випадку, для будь-якої сім’ї і при будь-якій мірі. І людині не потрібно заспокоювати себе думками, що мовляв: “Я ж не алкоголік, ніхто мене не бачив п’яним, алкоголем не зловживаю, значить, мені нічого бояться”. Усі ці “виправдання” призводять до самообману. А самообман – поганий помічник людині в житті. Спостереження і дослідження показують, що в так званих помірно питущих у наступних поколіннях частіше зустрічаються недоумство, потворність, епілепсія та інші фізичні і психічні відхилення і усі вони є наслідком алкоголізму в сім’ї.

Алкоголь б’є без промаху. Проблема алкоголізму в сім’ї б’є по дітях і, що найнебезпечніше, ударяє по майбутніх дітях, навіть якщо йдеться про одне вживання, якщо це вживання співпало з тим днем, коли батьки зачали дитину, тобто якщо сталося “п’яне зачаття”.

Наслідки алкоголізму в сім’ї можуть мати місце, навіть, якщо батьки не є хронічними алкоголіками. Вони можуть вважати себе навіть цілком щасливою сім’єю. Але, якщо інтимні стосунки в сім’ї співпадають із вживанням алкоголю, то “п’яного зачаття” вони можуть не уникнути. А алкоголь, у першу чергу, негативно впливає на статеві клітини і вони передають майбутньому ембріонові патологічну інформацію і в результаті відбувається неправильний розвиток плоду і далі він не піддається вже жодній корекції. І в той момент, коли батьки бажають дитину, досить однієї випитої чарки. Лише однієї і за годину кров рознесе алкоголь по організму і він проникне і в статеві клітини чоловіка і жінки.

Можливо, багато хто міркує: “Подумаєш, п’яне зачаття. Ну, випили чарку, другу, і нічого, діти народилися цілком здоровими і не дурнішими, ніж в інших. Судження примітивне, оскільки невідомо, коли б не “пара чарок” то якими могли бути ці діти, які стали лише “не дурнішими за інших”. І важко бачити нещасних дітей, яких позбавили і дитинства і майбутнього. Адже вони ніколи не вилікуються, оскільки “п’яне зачаття” б’є по генетиці, а спадковість вилікувати – на жаль, не можна. І це – один з найсумніших наслідків алкоголізму в сім’ї.

У дитинстві ні батьки ні учителі нам не розповідали детально про небезпеку п’яного зачаття, не розкрили цей наслідок алкоголізму в сім’ї. Але сьогодні, коли молоді люди одружуються, вони повинні знати про небезпеку, яка може поставити хрест на сімейному щасті. Наукове дослідження лікарів показало, що в 215 сімей, що зловживають алкоголем народилося 37 недоношених дітей, 16 – народилися мертвими, 36 – погано розвиненими і непрацездатними. І, у цілому, 145 дітей у цих сім’ях страждали різними психічними розладами.

Багато людей неправильно розуміють проблему “п’яного зачаття”, вважаючи, що провина цілком і повністю лежить на чоловіку в сім’ї. Але дослідження свідчать, що проблема загострюється, коли мати в момент зачаття була п’яною. Американський лікар Д. Ебрамсон лікував дітей, які народилися від п’яниць. Новонароджені усі відчували синдром похмілля. І знадобилося немало часу, щоб відучити малюків від їх пристрасті до алкоголю, яка сформувалася в них в організмі матері.

На щастя, традиції, що зберігалися в нас упродовж століть, надійно бережуть жінок у сім’ї від хворобливої тяги до алкоголю. І недаремно народ каже: “Якщо чоловік п’є – півбудинку горить. Якщо дружина п’є – увесь будинок горить”. Недорозвинена дитина може народитися і в тому випадку, якщо жінка в період вагітності вживала регулярно коктейлі, що містять алкоголь. І в однієї жінки народилася дитина з важким психічним захворюванням з тієї ж самої причини. Упродовж усього періоду вагітності вона пила алкогольні коктейлі. Розрахунки показали – 28 грам алкоголю на добу. І цієї кількості вистачило, щоб викликати важкі психічні захворювання в малюка, які тепер нічим не виправити. І усвідомлення наслідків алкоголізму в цю сім’ю прийшло надто пізно. Дитина сповна заплатила за мамине захоплення алкоголем.

Найбільш небезпечний алкоголь у перші тижні розвитку ембріона, бо в цей період у нього ще немає самостійного кровообігу і він отримує живлення з кров’яного току мами і тому концентрація спирту в крові мами і ембріона однакова. Це особливо небезпечний період, оскільки в перші дні, а то і пару тижнів жінка не знає про те, що вагітна і дозволяє собі усе, у тому числі і часто надмірне вживання алкоголю. Особливо в “медовий місяць”, коли молоді вирушають у подорож з нагоди свого одруження. Ніхто, звичайно ж, не пропонує провадити аскетичне життя в таку щасливу пору, як медовий місяць, коли люди дійсно щасливі в шлюбі. Просто в цей період необхідно оберігатися від вагітності, треба зробити усе, щоб не сталося “п’яного зачаття”. Щоб уникнути наслідків сімейного алкоголізму. Бо, як переконує життя, при п’яному зачатті не варто чекати дива.

І не варто слухати тих, хто каже, що вони пили алкоголь, а дитина народилася здоровою. Це вже неодноразово обговорювалося. Дослідження, проведені фахівцями показали, що середній коефіцієнт розумового розвитку в дітей, що народилися в результаті п’яного зачаття, складає лише 80% від коефіцієнта дітей, які народилися у тверезих батьків. Як бачите, істотна різниця. Навряд чи ви захочете, щоб ваш малюк відставав від нормальних дітей на 20%. І це в кращому випадку.

Існує такий поширений міф, якщо чоловік незадовго до сексуальних стосунків прийняв алкоголь, то “п’яного зачаття” не станеться, оскільки в сім’яній рідині в нього знаходяться ще “старі”, не зіпсовані алкоголем сперматозоїди. Начебто логічно, але при цьому забувається фізіологічна особливість чоловічого організму. Чоловіки – це єдині з видів ссавців, в яких сперматозоїди формуються постійно, впродовж 24-х годин на добу зі швидкістю, у середньому, 1500 сперматозоїдів за хвилину. І, щойно чоловік прийняв спиртне, воно незабаром досягає і статевих органів чоловіків, і там вже починають формуватися півтори тисячі сперматозоїдів-потвор на хвилину і з кожною хвилиною кількість таких сперматозоїдом у сім’яній рідині зростає, а, отже, шанси в таких сперматозоїдів дістатися до яйцеклітини збільшуються.

Дуже часто батьки скаржаться лікарям, що їх дитина вчилася старанно в початкових класах, була слухняною, а в старших – ніби хтось її підмінив. У таких випадках усю провину, зазвичай, звалюють на школу. Хоча школа тут ні до чого. Просто в таких випадках йдеться якраз про таких дітей, чиї батьки виконували подружні обов’язки в стані алкогольного сп’яніння. І наукові праці учених і дослідників це підтверджують. Фраза, виписана з наукової праці: “Алкоголь зупиняє розумовий розвиток дитини в період статевого дозрівання, коли починає проявлятися уся її спадковість”.

Зачаття в той момент, коли п’яний хоч би один з батьків, може призвести до народження недорозвинених дітей з різними фізичними і психічними дефектами. Але, навіть якщо народиться начебто нормальна дитина, то радіти не потрібно, бо “п’яне зачаття” все одно так чи інакше, але позначиться на здоров’ї і розвитку дитини, не в молодшому, так у більш старшому віці. Такі наслідки алкоголізму в сім’ї чекають усіх питущих людей, які побажають народити дитину і, при цьому, не відмовляться від спиртного. Тому подумайте, як позбавитися від пияцтва в сім’ї, адже відмова від алкоголізму – це необхідна складова для народження здорових дітей, а, отже, створення щасливої сім’ї.

Автор: Валентина Стригун