Що робити, якщо чоловік ударив дружину?

Чи можна стати щасливою сім’єю, якщо чоловік б’є?

У статті «Чому чоловік б’є дружину» мова йшла про різні випадки рукоприкладства в сім’ї і про те, хто може бути в цьому винен, і зараз постараємося зрозуміти, що робити, якщо чоловік ударив дружину? Розлучитися, скаже багато хто. Але не усе так однозначно. Як і не завжди основна провина лежить на чоловікові, про ще велося в минулій статті.

Взагалі, які варіанти дії є в жінки в сім’ї, якщо чоловік її б’є?

  1. Терпіти, чекати і сподіватися, що він одумається і змінить своє ставлення.
  2. Розлучитися з таким чоловіком.
  3. Налагодити відносини в сім’ї.

Давайте, розберемо детальніше ці варіанти розвитку подій.

Чому дружина терпить і не йде, якщо чоловік її б’є?

Багато жінок можуть роками жити з чоловіком алкоголіком, або з чоловіком, який постійно піднімає на неї руку і не намагаються вирватися з цього кола. Навряд чи таке життя приносить для них задоволення. Але чому жінки не тікають від побоїв чоловіка, що дає їм таке сімейне життя без щастя?

Ну, по-перше, це може бути страх. Жінка просто може боятися агресора. А він, у свою чергу, залякує її, кажучи, якщо вона спробує піти або звернутися по допомогу, то він за себе не відповідає. Природно, що жінка в сім’ї, яка не раз випробувала на собі силу чоловічих кулаків, боїться не лише його побоїв, але і його слів. І дружина не йде від чоловіка і не звертається за допомогою, бо боїться його помсти.

По-друге, як не дивно, жінка може почувати себе, у певному плані, захищеною. Захищеною від зовнішнього світу. Адже чоловік, незважаючи на його важку руку, може брати на себе рішення більшості питань, вирішувати фінансові проблеми в сім’ї, займатися з дітьми. Природно, жінка, з одного боку, повністю відокремлена від їх рішення і це добре для неї, але, з іншого боку, постійні побої чоловіка – це для неї нестерпно.

Тут і виникає дилема. Якщо жінка рішуча, то вона йде від цього чоловіка. Тяжкість побоїв виявляється для неї набагато сильніше, ніж тяжкість побутових і фінансових питань. А якщо жінка боязка, нерішуча, то тут навпаки. Її більше страхає те, що їй доведеться самій усе робити і вирішувати усі побутові питання і забезпечувати себе, а якщо є діти, то і їх теж. Тому вона змиряється з побоями і терпить їх.

Як правильніше діяти в таких випадках? Звичайно, від такого чоловіка жінці потрібно йти. І звикати самій про себе дбати і забезпечувати. А, крім того, не треба забувати, що з’являється можливість зустріти і познайомитися з іншим чоловіком.

Звичайно, якщо людина за своєю природою нерішуча, то вона ніколи кардинально не змінить свій стиль життя. І діяти жінці в цьому випадку слід поступово. Необхідно влаштуватися на роботу і заробляти навіть невеликі, та зате свої власні гроші. Це дуже важливо, оскільки свій заробіток, хай і маленький, надасть упевненість жінці і допоможе їй зробити наступний крок.

Далі, після набуття хоч би невеликої економічної незалежності, треба налагодити зовнішні зв’язки, які допоможуть жінці після того, як вона піде від чоловіка-садиста. Необхідно спілкуватися з людьми, заводити нові корисні знайомства, відроджувати старі, втрачені зв’язки.

Далі, необхідно брати на себе частину побутових завдань і вирішувати їх без чоловіка. І почати самій займатися і гуляти з дітьми. Звичайно, при такому графіку весь день жінки буде повністю забитий різними справами. Та зате жінка відчує, що може усе або майже усе зробити і без чоловіка. Нехай не в такому об’ємі, нехай це важко, та зате кривдити її вже ніхто не буде, і боятися їй у своєму власному домі більше нікого не доведеться.

Звичайно, дітям без батька рости не дуже добре, адже роль батька у вихованні дитини велика. Але якщо вони виростуть в атмосфері сімейного насильства, коли батько б’є матір, то це для них буде ще гірше, ніж рости без батька. А з двох зол, як відомо, вибирають менше.

Чи завжди треба розлучатися з чоловіком, що ударив дружину?

Розлучення в сім’ї – один із способів піти від насильства в сім’ї. Але чи завжди він потрібен? Якщо ситуація сильно запущена і насильство для чоловіка стало звичайною справою, то, швидше за все, це буде єдиним порятунком для жінки. Навіть якщо чоловік обіцяє, що більше не підніматиме руку, а сам постійно порушує своє слово, то нічого доброго чекати від нього не доведеться.

Але якщо така ситуація одинична, якщо і жінка і чоловік усвідомили свою неправоту і скоректували свою поведінку, то ситуацію можна вирішити. Як говорилися в попередній статті: «Чому чоловік б’є дружину», нерідко самі жінки усвідомлюють свою провину за те, що отримали від чоловіка. Відбувається, природно, це не відразу, а через певний час. Після того, як жінка охолоне від емоцій і усе тверезо розсудить.

І чоловік може усвідомлювати свою грубу поведінку і жалкувати за нею. І якщо подружжя готове до діалогів і компромісів і подібні ситуації більше не повторюються, то причини для розлучення немає.

Як налагодити стосунки в сім’ї, якщо чоловік б’є?

Природно, такий випадок залишати просто так не можна. Якщо чоловік ударив дружину, нехай навіть це один-єдиний випадок, то, означає, у стосунках щось йде не так і потрібно щось змінювати. Інакше, якщо не буде змін, ситуація тільки погіршуватиметься і якщо затягнути вирішення сімейних конфліктів, то далі усе стане набагато серйозніше і вирішити мирним шляхом вже нічого не вдасться.

У такій ситуації, як і скрізь, сімейну сварку потрібно гасити в зародку. Особливо якщо є спроби застосувати насильство. Якщо жінка не була провокатором, то спускати таке не можна. Чоловікові можна оголосити повний бойкот, перестати готувати, прати і прибиратися. А також спати нарізно.

Якщо жінка спровокувала чоловіка і визнає це, то все одно, прощати удар по обличчю чоловікові не можна. Можна також влаштувати бойкот, але і самій, при цьому, свою поведінку змінити і не провокувати чоловіка на грубість. Адже спровокувати можна кого завгодно, навіть найбільш незворушного флегматика.

Якщо жінка не бажає нічого аналізувати і міняти свою поведінку, незалежно від того, вважає вона себе правою або ні, то навряд чи щось вийде добре з цього.

Чоловікові слід також працювати над собою. Якщо він усвідомлює, що б’є людину, яка не може йому гідно відповісти і дати у відповідь, то зможе змінити свою поведінку. Якщо ж він не хоче нічого аналізувати і змінювати й далі планує дубасити свою дружину, то з цього також нічого доброго не вийде.

Необхідно працювати над собою обом з подружжя, адже одруження – це не легка прогулянка життям. Це постійна робота. Робота над собою, робота спільно зі своєю другою половинкою, робота на благо сім’ї. І не варто лінуватися, виконуючи цю роботу. Адже розплачуватися будете власним життям. Адже воно може стати щасливим, а може бути і нещасним. Тому не варто економити на сімейному щасті і треба працювати над собою. Це і є секрет щасливих сімей.

Якщо подружжя почне діяти відразу ж після першого ж тривожного дзвіночка, яким і є перший «пуск кулаків у хід», то зможе змінити ситуацію. Але якщо тривожний дзвінок вже давно відзвучав і тепер над сім’єю звучить набат з дзвонів, то змінювати вже щось пізно. Сім’я померла, у переносному розумінні, звичайно.

Автор: Наталя Дейнека