Як налагодити відносини з чоловіком. Частина 3

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує?

Є декілька причин, через які чоловіки грублять і ображають свою другу половинку. Щоб зрозуміти, як присікти цей нескінченний потік принижень, необхідно з’ясувати цю причину. Про них йшла мова в статті: «Чому чоловік постійно ображає і принижує?».

Що може робити жінка, яку постійно принижує і ображає чоловік?

Отже, якщо жінка визначилася, з якої причини їй грубить чоловік, то в неї може бути декілька варіантів поведінки і вибирати вона може будь-яку з них, залежно від причини, що спонукала чоловіка до приниження дружини. Що вона може зробити:

Жінка може далі продовжувати терпіти образи

Мовчати і мовчки терпіти, чекати, коли чоловік напоумиться. Як ви вважаєте, це хороший варіант? Навряд чи. Якщо жінка почала ставити питання, почала шукати шляхи виходу з цієї ситуації, то подібний спосіб – не варіант. Хоча є жінки, які живуть у такому становищі упродовж багатьох років.

Як правило, це жінки, які фінансово повністю залежні від чоловіка і без нього не матимуть коштів для існування. Раніше, ще сто років тому, таких сімей була більшість. Зараз «глобальна» емансипація жінок у сім’ях внесла свої корективи і багато, якщо не більшість жінок не мають гострої фінансової залежності від своїх чоловіків.

Якщо у вас чоловік – справжнісінький тиран і ви від нього повністю фінансово залежите, то кращим варіантом у такій ситуації може стати отримання незалежності, хоч би часткової. Якщо сформуєте своє власне, хоч би невелике джерело доходу, ви вже себе почуватимете набагато впевненіше. Для цього вам може знадобитися набути якісь знання. Наприклад, пройти курси кроєння і шитва. Якщо у вас є тяга до цієї справи, можете шити одяг на замовлення. Можете пройти курси рукоділля і робити вироби на продаж.

Загалом, варто зайнятися своїм вдосконаленням, самоосвітою і здобуттям знань. Необхідно пам’ятати, що знання – це можливість. Адже ми можемо рівно стільки, скільки знаємо. Здобуття нових знань, навичок і умінь зробить вас впевненіше в собі і підвищить самооцінку. І це обов’язково помітить ваш чоловік.

Як далі розвиватимуться події у вас у сім’ї – сказати складно. Чи змінить ваш чоловік ставлення до вас, або далі ображатиме і принижуватиме, незалежно від цього, додаткові знання і навички жінці не зашкодять. Здобувши їх, жінка може піти від чоловіка, якщо це буде дійсно необхідно і розлучення в сім’ї їй буде пережити простіше.

Щоб чоловік перестав ображати, можна спробувати поговорити з ним

Спробувати поговорити з чоловіком. Хороша розмова, без докорів і претензій, може позитивно позначитися на стосунках чоловіка і дружини в сім’ї. Звичайно, це не панацея. Але регулярне, щоденне доброзичливе спілкування подружжя один з одним – це один із секретів сімейного щастя, необхідно пам’ятати про це. Уміючи налагодити діалог з чоловіком – можна багато чого добитися.

Звичайно, у розмові важливий саме діалог. Чоловікові теж необхідно взяти участь у розмові. Налагодивши діалог, можна вже з’ясовувати, міркувати, робити висновки і приймати рішення. Якщо зумієте залучити чоловіка в діалог – це вже хороший знак. Якщо не зумієте, то замість діалогу вийде монолог і ефект від нього буде близький до нуля. І в цьому випадку краще залишити спроби налагодити діалог, або змінити свій підхід до формування діалогу з чоловіком.

У відповідь на образи чоловіка можна ображати його. Але чи потрібно це робити?

Ображати і принижувати у відповідь свого чоловіка. Як мовиться, клин клином вибивають. Звичайно, у цьому випадку виникає небезпека, що чоловік розсердиться остаточно і підніме руку на дружину. У результаті ситуація посилиться. Коли чоловік ображає дружину і принижує її постійно – це вже огидно і терпіти таке не слід. Але якщо чоловік б’є дружину, це в жодні рамки вже не лізе.

Відповідати образою на образу – ідея погана. Давайте подумаємо, хіба може призвести до хорошого фіналу така ситуація? Ні, не призведе. Звичайно, реагувати на приниження просто необхідно. Принижена людина почувається ніяково, у неї опускаються руки, почуття несправедливої образи не дає спокою. Але якщо ви постійно вступатимете в перестрілку з чоловіком, ці почуття тільки посиляться. Тому діяти в такий спосіб – не варіант.

Якщо змінити свій вигляд, можливо, образи чоловіка зникнуть

Жінка може спробувати змінити свій зовнішній вигляд. Причому, зміняти його радикально. Не просто сходити в перукарню і зробити манікюр, а поміняти гардероб, змінити макіяж. Хороший приклад для цього – героїня Аліси Фрейндліх у радянському кінофільмі «Службовий роман». Пам’ятаєте, як директор бюро статистики Калугіна Людмила Прокопіївна, наслідуючи поради своєї секретарки Вірочки, буквально преобразилася.

Одного прекрасного дня, замість «понури», як називали позаочі її співробітники, на роботу прийшла елегантна, ефектна, стильна цікава жінка і викликала фурор своєю появою. На певний час робота була паралізована. Співробітники були уражені змінами, що відбулися в ній. Якщо раніше її позаочі зневажливо обзивали, то після цих змін стали ставитися по-іншому.

Цей приклад дуже показовий. І показує він те, наскільки сильно впливає зовнішність людини на ставлення до неї. На цьому прикладі чітко видно, як привернути увагу чоловіків. Крім того, необхідно пам’ятати, що чоловік любить очима. І якщо жінка преобразиться, стане несхожою на себе колишню, то чоловік напевно це оцінить. Подібними преображеннями можна не лише припинити усі образи з боку чоловіка, але і повернути пристрасть у стосунки між подружжям.

Якщо чоловік ображає і принижує, можна подати на розлучення

Образи, приниження і постійна грубість з боку чоловіка в сім’ї нерідко стає причиною розлучення. Звичайно, розлучення в сім’ї – це крайній захід, коли жодних інших варіантів вже немає, і нічого не допомагає, особливо якщо подружжя виховує дітей. Все-таки роль батька у вихованні дитини є ключовою. Але тут є інший момент, який приклад для дитини може показати батько, що постійно принижує матір?

Але все-таки, буває, що уникнути розлучення в сім’ї не можна. Особливо в тих випадках, коли образи своєї дружини увійшла до патології в чоловіка. Наприклад, якщо такий негативний приклад сидить у ньому з дитинства, і дістався йому від батька, який теж колись принижував матір у нього на очах. Розлучення – це міра найефективніша, мабуть, але і найрадикальніша. Тому, застосовувати її слід у тому випадку, якщо ніщо інше не допомагає.

Постарайтеся зрозуміти, в який період чоловік став ображати і принижувати вас?

Хорошим способом присікти постійні образи і приниження з боку свого чоловіка буде розуміння того, в який період вони почалися. Адже не завжди чоловік ображав. Напевно, спочатку він робив компліменти, дарував подарунки, піклувався. Але в якийсь період життя усе почалося мінятися. Якщо зрозумієте, в який період усе змінилося, то зможете оцінити, які події відбувалися у вашому житті і житті вашого чоловіка. Можливо, що одна з цих подій і стала причиною його негативного ставлення до вас.

Якщо чоловік був грубий з вами спочатку, мало не з моменту вашого з ним знайомства, то тоді взагалі дивно, чому ви з ним разом. У такому разі стосунки краще закінчити, не давши їм початися.

Образи чоловіка не можна залишати без уваги. Навіть одиничні образи. У будь-якому випадку на них потрібно реагувати тим, або іншим чином, залежно від ситуації. Якщо цього не робити, ситуація тільки посилюватиметься.

Автор: Костянтин Леонов