«Поза політикою»

Чесно кажучи, не хотілося про це говорити, писати, але все таки довелося, бо, як мовиться, «накипіло». Мова зараз про те, що багато жителів рф цілком щиро заявляють, що вони ніби «поза політикою», тобто не втручаються в справи власної держави і це для них є відмовка-виправдання на все те, що коїть їхня країна протягом своєї новітньої історії. Відмовка, чесно кажучи, така собі, як, у принципі, все, що продукується останнім часом на тій території. Окрім, ясна річ, зла, яке це державне недорозуміння (саме недорозуміння, а зовсім непорозуміння), виробляє в галактичних масштабах.

Але давайте повернемося до твердження, що деякі особи (чи особі?) перебувають «поза політикою». Уся річ у тім, що в більшості країн вираз «поза політикою» має на увазі, що певна людина:

  • Не перебуває в складі будь-якої партії, або
  • Не цікавиться загалом політичним життям у країні, на приклад, не знає хто саме є президентом, прем’єр-міністром країни, головою парламенту та ін., або
  • Не приймає участі у виборах через якісь обставини чи просто банальне небажання морочитися в передвиборчих списках, кандидатах та їх обіцянках.

От що означає перебувати «поза політикою». Чи добре це чи погано – вирішувати кожному, але… Краще навіть АЛЕ: це в жодному випадку не скасовує відповідальності певного громадянина за дії держави, чиїм громадянином він є. Цікавитися політикою чи ні – це особиста справа, а нести відповідальність за все те, що робить власна країна – справа колективна, навіть, якщо сам особисто ти проти того, що вона коїть. І якщо не хочеться нести подібну відповідальність за всі мерзоти, що коїть країна, громадянином якої ти є, варто намагатися, все ж таки, цікавитися політичними процесами, що відбуваються у власній країні, і, ясна річ, приймати участь у них, і в жодному разі, знову повторимося, у жодному разі не намагатися «зіскочити» від відповідальності. Бо все одно не вийде – рф тому приклад.

Але текст цей адресований не громадянам рф, вони все одно не зрозуміють його сенсу, а українцям, про що не важко здогадатися, виходячи з мови, якою він написаний. Отже, шановні українці, давайте в подальшому намагатимемося бути відповідальними громадянами, не ігноруватимемо процесів, що відбуваються в нашій країні, щоб у майбутньому не зазнавати таких випробувань, яких сьогодні зазнає, так чи інакше, кожен з нас.

З любов’ю, редакція сайту