Потурання злу

І знову мусимо вести мову про російську пропаганду, адже нам доводиться щодня стикатися з її наслідками на нашій багатостраждальній землі… Багато українців марно намагаються достукатися до рідні, що постраждала від впливу роспропаганди, навіть кадри напівзруйнованих сіл і міст не переконують багатьох у реальності рашистської агресії. У чому ж річ, хіба роспропаганда настільки сильна? Насправді, не настільки як здається. А сила її криється в подіях, які сталися рівно 8 років тому – з окупації Криму. Саме тоді люди, які перед цим потрапили на гачок роспропаганди, непомітно стали співучасниками так званого геополітичного злочину, а ставши його співучасниками, тепер не звертають уваги або взагалі виправдовують, покривають злочини рф у вже неприхованій агресії проти України.

Який тут взаємозв’язок? Найкраще це пояснює наступний біблійний принцип: «Вірний у малому і у великому вірний; а неправедний у малому, неправедний і у великому» (Лк. 16:10). Виходячи із сумних українських реалій це набуває наступний вигляд: люди, які не засудили, навіть не публічно, принаймні особисто для себе, підступну агресію рф проти України з окупації Криму (говорячи біблійною мовою: не були вірними в малому), з часом не змогли бути «вірними» у великому, тобто засудити подальші криваві агресивні дії рф відносно України та низки інших країн (не забуваймо Сирію), які тривають вже більше 8 років!

Але це ще не все, багато цих людей схвально поставилися до анексії, що одночасно їх зробило співучасниками злочинного кремлівського режиму, і тепер багато з них у нестямі, ледь не з піною біля рота захищають злочини російських військових чи просто заперечують факт агресії. До того ж із таким захватом, що з часом самі в ту брехню повірять, на кшталт російських військових, які повірили в непереможність власної армії. Сувора українська реальність спростувала цей самообман, так що і агресію жителям рф попри все небажання доведеться визнавати. Адже реальність, так чи інакше, дасть про себе знати. Але це буде потім…

А доки можуть себе тішити, що армія рф все ще непереможна і особисто їм за покривання зла нічого не буде. Хай себе тішать, доки що… Але вічно це не триватимете, адже Біблія прямо попереджає: «Горе тим, які зло називають добром, і добро – злом, пітьму вважають світлом, і світло – пітьмою, гірке вважають солодким, і солодке – гірким!» (Ісаї 5:20). А з цією вічною Книгою не посперечаєшся: страшна реальність, що насувається на рф, чудово це підтверджує. А стосовно обдуреної рідні… якщо вони стали співучасниками зла, що накоїла рф, навіть на словах, їм все одно доведеться платити за це свою ціну. І про це також попереджає Біблія: «Не обманюйтесь: Бог зневаженим не буває. Що посіє людина, те й пожне» (Гал. 6:7). А посіяли ці люди, навіть словом, навіть ходінням на «референдуми», ой як багато. Дай їм, Боже, достатньо років життя, щоб відчути та покаятися у своїх провинах.

З любов’ю, редакція сайту