Раннє статеве життя підлітків

Ранні сексуальні стосунки. Чи призведуть вони до створення щасливої сім’ї?

В юності просто потрібен емоційний контакт статей, потрібне відчуття душевної близькості і це спричиняє за собою дружбу юнаків і дівчат. Юнаки і дівчата в юнацькому віці інтенсивно розвиваються і фізично і психічно. Раннє статеве життя підлітків негативно впливає на молодий, ще незміцнілий організм. Усе, що здійснюється поспішно і необдумано, може принести шкоду людині і зайві переживання, у тому числі і ранні сексуальні стосунки, але навряд чи вони призведуть до створення щасливої сім’ї.

Взаємне спілкування в юності допомагає отримати перші уявлення про сімейну гармонію, яка є невід’ємною складовою щасливого шлюбу і сімейного щастя. Юнак з дівчиною усвідомлюють, що незалежні від чиєїсь думки інтимні стосунки розкриваються після одруження. Доцільно це і з медичного погляду, адже раннє статеве життя може бути причиною психологічних травм, безпліддя в майбутній сім’ї, а також до сексуальної дисгармонії.

Виправдовувати раннє статеве життя якимись причинами не можна. Люди з низьким рівнем сексуальної письменності можуть стверджувати, що ранні сексуальні стосунки потрібні для того, щоб якнайповніше розкрити інтимні можливості один одного. Але цим вони, насправді, лише намагаються виправдати власну сексуальну розбещеність. Раннє статеве життя виснажує незміцнілу психіку і це позначиться після одруження.

У результаті із самого початку раннього статевого життя може виникнути швидка втрата інтересу один до одного. І з’явиться бажання перевірити свої сексуальні можливості з іншими партнерами, на стороні, у результаті зростає вірогідність подружньої зради. Поняття про любов, про почуття не сформувалося, це веде до заперечення існування любові. А це породжує в чоловіків статеву слабкість і фригідність у жінок.

Мотиви початку раннього статевого життя досить прості. В їх основі лежить відсутність моральності у вихованні дітей у сім’ї, де і виросли дівчата і юнаки.

Юнаки починають раннє статеве життя через переважання статевого потягу, бажання наслідувати дорослих, випробувати себе. Перший досвід частенько отримується з жінками старшими за віком. Причому юнака не лякає той момент, що в такі зв’язки може вступити, як правило, лише розбещена жінка і від цього зростає ризик захворіти венеричними хворобами з усіма відповідними наслідками. Якщо вчасно їх не пролікувати, то вони можуть перейти в хронічну форму і стати причиною безпліддя.

Дівчата починають раннє статеве життя через свої фантазії відносно любові, мрії про супергероя або бажання бути сучасною. Але в юному віці вони і психічно і біологічно дуже вразливі. І, вступаючи в ранні сексуальні стосунки, вони часто стають іграшкою більш старшого і досвідченого чоловіка, до образу якого прикріплюють усі свої фантазії і мріяння. Виходить, що в молоденької дівчини щирі сильні почуття до партнера, а в того немає серйозних почуттів. І це завдає дуже сильної психологічної травми на довгі роки. Це буває з дівчатами, які вірять у любов з дитячою особливістю психіки, тобто коли фізично людина майже дозріла, а психологічно вона ще дитина.

Треба визнати, що ранні сексуальні стосунки починаються в стані алкогольного сп’яніння. По-перше, для того, щоб зняти стрес, розслабитися перед випробуванням. По-друге, щоб ще сильніше почувати себе дорослим. По-третє, для посилення почуттів. Але існує і четверта сторона – сумні підсумки, які спостерігають через декілька років лікарі. І якщо помилки молодості вдається виправити лікуванням фізичних недуг, то наслідки психологічних травм усунути куди складніше.

За раннє статеве життя доводиться платити велику ціну. Це і здоров’я і гармонія інтимних стосунків у сім’ї. Часто маючи невдалий досвід ранніх сексуальних стосунків, у жінки з’являється статева холодність. І, незважаючи на щиру любов чоловіків, такі жінки в сім’ї не переживають приємного почуття від інтимної близькості. І цей прояв сексуальної дисгармонії є присутнім, навіть за наявності прихильності, ніжності і поваги до чоловіка в сім’ї – помічника в домашніх справах, сім’янина, голови сім’ї.

Раннє статеве життя може привести до небажаної вагітності. А в юному віці дуже небезпечно переривати вагітність, адже це може стати причиною наступного безпліддя.

Крім того, є ще один момент, безладні статеві зв’язки, які можуть виникнути в результаті раннього статевого життя, можуть стати причиною захворювання СНІДОМ. Основний шлях передачі вірусу СНІДУ – статевий контакт. Засобів лікування доки немає. Тому основний спосіб попередження захворювання – це профілактика. І, навіть оберігаючись, потрібно бути уважним. Тому що той же презерватив – він захищає, але не гарантує повну безпеку.

Багато батьків не завжди з дитинства виховують у дитині поняття про сімейні цінності і любов у сім’ї. А інформація, отримана уривками з випадкових джерел, прищеплює помилкові поняття про те, що любов і статеві стосунки рівнозначні. І така думка в молодих людей з’являється у випадку, коли батьки не розкрили істинне поняття про взаємини чоловіка і жінки і не прищепили почуття відповідальності за свою сім’ю.

Автор: Наталя Дейнека