Верхи на бегемоті

Але найчастіше бегемоти з крокодилами не ворогують, і прикладом цьому може служити наступна історія.

21-літньому фотографові Ричарду Міллеру, при відвідуванні Національного парку Крюгера в Південній Африці, вдалося зробити унікальні фотографії. На спині гіпопотама улігся невеликий крокодил.

Молодий крокодил забрався на спину дорослого бегемота і із задоволенням приймав сонячні ванни. Навіть коли бегемот почав рухатися, рептилія не поворушилася і залишалася на місці впродовж 15 хвилин.

Ці світлини вражають тим, що таку картину нечасто зустрінеш у дикій природі. Хоча, як правило, бегемоти і крокодили не є суперниками, але бегемот може напасти на крокодила, якщо той являє загрозу для його дитинчати.

Бегемот весь цей час був спокійний і навіть незворушний і виглядав цілком природно. Здавалося, що він не був проти такого сусідства. – Уперше бачив подібну картину, – зізнається Ричард Міллер. – Може рептилія прийняла бегемота за звичайний камінь, а бегемот рептилію – за чаплю, яка часто сідає на бегемота. Але все пройшло тихо і мирно, наче таке відбувається щодня.

П’ятирічний крокодил вліз на спину бегемота. Світлина зроблена в Танзанії в 2010 році

Схожа історія сталася в листопаді 2010 року в Танзанії. П’ятирічний крокодил заліз на спину тритонного гіпопотама, що знаходився в цей час у натовпі своїх родичів, і добрався на ньому на протилежний бік річки. Світлини цієї «подорожі» вдалося зафіксувати керівникові туристичної групи Марку Джонсону.