Найдовші сухопутні тварини

Анаконда

У тваринному світі, як і у світі людей, існують свої рекордсмени, які цілком гідні опинитися в Книзі рекордів Гіннеса. Хтось визнаний найшвидшим, хтось найповільнішим, а хтось може похвалитися тільки кількістю зубів або довжиною власного тіла. А як же інакше – адже і довжина для багатьох тварин теж має велике значення.

Одні з найбільших мешканців Світового океану завжди вважалися і щонайдовшими істотами планети. Проте серед мешканців суші усе йде по-іншому, оскільки не кожна велика тварина може вважатися щонайдовшою. На відміну від водних тварин, у мешканців суші не спостерігається взаємозв’язок між довжиною і габаритами. Так давайте ж, нарешті, познайомимося з найдовшими сухопутними тваринами.

Сітчастий пітон

Сітчастий пітон – найдовша змія у світі, окрім цього він є найдовшою твариною, що мешкає на суші. Найбільші сітчасті пітони можуть сягати до 10 метрів у довжину!

Колись у ЗМІ повідомлялося про пітона, довжина якого складала 14 метрів 85 сантиметрів – цей пітон був виявлений на Філіппінах і був занесений у Книгу рекордів Гіннеса. Свою назву «сітчастий» пітон дістав завдяки складному візерунку, що нагадує сітку.

Анаконда

Анаконда – видатна змія, яку колись називали водяним удавом.

Багато хто з них зростає до 5-6 метрів у довжину, але нерідко можна зустріти анаконду довжиною близько 8-9 метрів. Офіційно зареєстрований представник цього виду був – 11,43 метри в довжину.

Пітон бірманський

Пітон бірманський – відомий житель Азії, одна з найбільших змій світу. Зростає цей пітон до 5-5,5 м. у довжину (рідше 7-8 м.).

Рекордний (зареєстрований) екземпляр досягав – 9,15 м. у довжину. До цього виду належала змія, що жила в Парку дикої природи (штат Іллінойс, США) у 2005 році. Її довжина складала 8,2 метра! Варто зауважити, що самки бірманського пітона набагато масивніші і більші за самців.

Індійський слон

Індійський, або азіатський слон – найбільша сухопутна тварина після африканського слона.

Проте як з’ясувалося, азіатські слони перевершують своїх африканських родичів за довжиною тіла, яка дорівнює, – 5,5-6,5 м. Висота індійського слона близько 2-3,5 м., а маса тіла – від 2 до 5 тонн. Такі пропорції дозволяють йому виглядати масивніше за африканського слона.

Двогорбі верблюди

Двогорбий верблюд – найбільший представник своєї родини. При висоті в загривку 1,8-2,1 м. (а іноді навіть 2,3 м.) мають довжину тіла 2,5-3,5 м. Цікаво, що висота верблюда разом з горбами 2,7 м. Ріст у верблюда припиняється в 7 років.

Як

Яка ще називають тібетським, або хрюкаючим биком (коли як невдоволений – він хрюкає, що не властиве великій рогатій худобі). Характерні особливості будови: довге тіло (близько 3,5-4,25 м. – у самця і 2,7-2,8 – у самок), короткі ноги, горб у передній частині тулуба, низько посаджена голова з довгими загнутими із середини рогами, довжина яких – близько 95 см.

Водяний буйвіл

Водяний буйвіл – великий бик, якого ще називають індійським буйволом.

Дорослі тварини можуть сягати більше 3 метрів у довжину, при вазі – від 1000 кг до 1200 кг. Довжина рогів водяного буйвола складає близько 2 метрів! Мешкають вони в Індії, Бутані, Непалі, Таїланді, Камбоджі, Цейлоні і в Лаосі. Дикі водяні буйволи відрізняються особливою агресивністю.

Амурський тигр, уссурійський тигр

Амурський, або уссурійський тигр – один з найменш численних видів, також найбільший серед тигрів.

Довжина тіла уссурійського тигра (разом з хвостом) може сягати до 3-3,4 м. Сам хвіст має 1 м. Висота в загривку до 1,15 м, а важать вони близько 300 кг. Найбільший (офіційно зареєстрований) тигр цього виду мав у довжину – 3,17 м., хвіст – 1,14 м.

Білий ведмідь

Білий ведмідь – найбільший сухопутний хижак Арктики. Окрім цього це одна з найдовших тварин планети. Білий ведмідь може зростати до 2,8-3 м. у довжину (середня довжина тіла близько 2-2,5 м.) при висоті в загривку від 1,3 до 1,5 м.

Лось

Лось – великий ссавець з родини «Оленевих», що має унікальну зовнішність, яка добре запам’ятовується. Довжина тіла лося від 2,5 до 3 метрів, важить ця тварина – 350-600 кг.

Розмах його лопатоподібних рогів – 1,8 м., маса – 20-30 кг. Самки лося безрогі.

Довжина – це лише один з параметрів, що дозволяють скласти характеристику про фізичний стан тварини. Проте ця характеристика ніяк не вказує на його великі розміри. І цю істину зайвий раз підтвердили головні переможці нашого рейтингу – змії, що зайняли в цьому списку почесне перше місце.