Любов у сім’ї

Як зберегти любов у сім’ї і стати щасливою сім’єю?

А чи важлива любов у сім’ї або ж можна обійтися без любові? Якщо врахувати, що основна маса людей одружується по любові, то відповідь очевидна. Але от чи можна зберегти любов у сім’ї?

У всі часи і покоління жінок об’єднує одна риса – їх прагнення бути красивими. Змінюється мода, з’являються нові форми і види одягу, постійно удосконалюється арсенал засобів для посилення жіночої привабливості. Усі ці зміни хвилюють жінок. Чоловіка в сім’ї може насторожити та тривалість часу, якій жінка присвячує догляду за своїм зовнішнім виглядом. Особливо, якщо чоловік чекає дружину, спізнюючись на звану вечерю, у кіно, у ресторан і т. ін. І природно, у чоловіка виникає питання: для кого усе це? І це може стати причиною ревнощів у сім’ї. Але переживати не варто, хвилювання ні до чого. Для жінки дуже важлива упевненість у своєму зовнішньому вигляді, у своїй привабливості.

Повсякденність і банальність у стосунках – ворог сімейної любові

Коли вік жінки переступає за тридцятирічну відмітку, то може з’явитися і перша тривога. Легкі зморшки і перше сиве волосся. Ще нещодавно була юною і юність пролетіла безповоротно, недалеко і відмітка в сорок років. А що потім, старість? Неприємно ниє душа. І чоловік ніяк не зрозуміє, чому в жінки в сім’ї часто поганий настрій, чому це? Минула любов у сім’ї?

А чоловік і сам все менше цікавиться своєю жінкою, забув усі її смаки, байдужий до змін у зовнішньому вигляді. У неї нова зачіска – йому нецікаво. Вбралася в красиву сукню – та і гаразд. Лягла в ліжко в новій відвертій сорочці, або зовсім без неї, а він і не помітив. Але, якщо на півгодини затрималася на роботі – це він помітить і конфлікт у сім’ї забезпечений. Пішла любов з сім’ї?

Якщо любові в сім’ї немає, то відкритий, щасливий шлюб, в якому інтереси і прагнення подружжя співпадають, перетворюється на шлюб закритий. Чоловік і дружина не відвідують кіно, не ходять у кафе і ресторани, не запрошують гостей. Коло інтересів звужується і колишні зв’язки і знайомства втрачаються. Усе стає прісним і буденним. Навіщо підтримувати привабливість у зовнішньому вигляді і для кого? Для чоловіка, що спить на дивані? Навіщо краса, коли є упевненість у собі? Якщо буде потрібно – сваркою доведу, що я права. А розпатлане волосся і порваний халат – не має значення. Адже перед нею не хтось, а чоловік. Такий психологічний склад жінки, якщо немає любові в сім’ї.

Якщо не збагачувати свої почуття любові в сім’ї, то в сімейному житті переважає нудьга, одноманітність, спілкування, що повторюється день у день. Природно, з’явиться дратівливість і відчуженість. Подружжя звикає до повсякденності і втрачає і духовні риси і зовнішню красу. Особливо сильно страждає жінка. Варто трохи піддатися цьому почуттю повсякденності і відновити колишню форму вже неможливо.

Виховуючи дітей у сім’ї, жінка більше починає цікавитися життям. Занепокоєння про дітей примушує її вчитися і підвищувати свій рівень. Одне лише повторення шкільної програми має колосальний вплив. А в чоловіка те, що рухало його розвитком, частенько йде, адже дуже багато хто кидає свої старі звички і захоплення, одружившись. Коло інтересів стає вужче: машина, риболовля або полювання, секс. Але бажання пошуку нового все одно залишається. І це «нове» може виявитися випадковими сексуальними стосунками на стороні.

Саме тому жінці не варто здавати позиції і послабляти увагу до свого зовнішнього вигляду, щоб любов у сім’ї в чоловіка до дружини залишалася на довгі роки. І щоб через якийсь час потім він не відмітив, що ця «особа» з нечесаним волоссям колись була чарівною і привабливою для нього, а тепер він відчуває лише одноманітність і чує нескінченні докори і про яку любов в сім’ї можна говорити?

Здавалося б, усе ясно, жінка після весілля повинна удосконалювати свою привабливість і домагатися нових захоплень у чоловіка. Але часто усе складається навпаки. Скільки найпрекрасніших жінок старіють завчасно. Вплив робить і той факт, що часто жінка бере на себе сімейні обов’язки, які повинен виконувати чоловік. І часто, при цьому, ми з іронією згадуємо емансипацію жінок. Без допомоги в домашніх справах у жінки просто не вистачає часу на догляд за собою, щоб хоч би іноді вносити невелику новизну у свою зовнішність і радувати чоловіка. У результаті це обертається проти подружжя і впливає на любов у сім’ї.

Стимулюйте почуття один одного і любов повернеться в сім’ю

Для чоловіка зовнішня привабливість дружини має колосальне значення. У жінці усе має бути бездоганним, фігура, хода, навіть макіяж. І ніжний аромат духів, змішуючись із запахом чистого жіночого тіла – перед цим не зможе встояти чоловік, уся холодність, уся чоловіча байдужість, усе це ураз розбивається вщент жіночими чарами.

Дуже важливу роль у сімейному житті грає і увага дружини до чоловіка. Це завжди сприяє збереженню любові в сім’ї і народжує позитивний відгук у чоловіка. Жінка, що не уміє критично аналізувати свої вчинки в сім’ї, може перетворити життя чоловіка на муку і про любов у сім’ї йому можна забути. Часто це буває, коли егоїстична жінка в шлюбі бачить тільки своє «я». І вона не скаже ніколи про сім’ю – «ми», «ми з чоловіком». Він забутий, ходить у стоптаних туфлях, живиться напівфабрикатами і частенько дістає відмову в сексуальних стосунках. Її краса і привабливість гордовиті і чоловік любить тільки красу, оскільки більше і любити в такій жінці нічого. Між ними немає духовної спорідненості. І в цьому міститься самотність такої жінки. Спочатку внутрішня, а потім і зовнішна. Адже за відсутності любові в сім’ї, навіть від дуже яскравих і красивих дружин йдуть непримітні і непоказні чоловіки, оскільки холод і лід у стосунках сильно відштовхують.

Часто жінка пред’являє претензії через відсутність ніжності і ласки з боку чоловіка. Але можна нагадати чоловікові про мистецтво любові. Часто чоловіки розучуються обіймати і пестити дружин з їх же вини, адже тільки ласка і любов народжують ласку у відповідь і любов у сім’ї. І це дуже важливо.

Часто виникає питання про невірність подружжя, чому чоловіки зраджують дружинам, або, чому дружини зраджують? Відповідь теж очевидна, адже коханка не з’явиться з розпатланим волоссям і брудному халаті, як дружина. І коханець ніколи не прийде похмурий, п’яний і не докорятиме через дрібниці.

Так нехай у житті дружина стане коханкою для свого чоловіка, а чоловік стане коханцем для своєї дружини. Сучасній жінці часто потрібно давати чоловікові відчути себе ним, головою сім’ї. Жінка може показати свою слабкість і жоден чоловік не встоїть перед жіночою ласкою. Цим мистецтвом жінки володіють спочатку. І сила жінки – у слабкості чоловіків перед слабкістю жінки. Ніби звучить як каламбур, але вдумайтеся в цю фразу, вона, дійсно, працює.

І діти в сім’ї, бачачи спільність поглядів, прагнень, взаємну повагу матері і батька, теж зростають люблячими, дбайливими і уважними. З дитинства виховуються вірні погляди на формування сімейного щастя і створення щасливої сім’ї. Дівчатка у своїй привабливості і акуратності наслідують маму, а хлопчики – у своїй турботі про них наслідують батька.

Автор: Оксана Волкова