Любов і ревнощі в сім’ї

Ревнощі – ознака любові або недовіри?

Любов і ревнощі – це дві протилежності або ж це схожі почуття? Ревнощі – ознака любові або недовіри? Любов і ревнощі – потрібні для того, щоб сім’я стала щасливою? Відповідаючи на ці запитання, люди розходяться в думці і дуже сильно.

У народі часто можна почути: «Ревнощі – тінь любові», «Чим сильніше любов, тим сильніші ревнощі». І усі чули вираз: «Ревнує – значить, любить». І взагалі, що таке любов? Одні люди зовсім заперечують любов, другі навпаки, готові годинами безперервно говорити і виступати за неї. А треті ставляться нейтрально і до тих і до других, вважаючи усі їх переконання життєвими дурницями.

Чому часто плутають любов і ревнощі? Ревнощі і любов йдуть рука об руку. Знову ж таки, «заїжджена істина» – хто не любить, той не ревнує. Але види ревнощів бувають різні і з цього поняття потрібно виключати безпідставні ревнощі чоловіків-егоїстів, чоловіків-самітників і нездорові ревнощі алкоголіків. Також слід відкинути ревнощі жінок хворих на істерію. Але і звичайні ревнощі теж дуже неоднорідні.

Ревнощі вбивають любов?

Сумно, але досить часто безпричинні, грубі, цинічні ревнощі вбивають любов. Часто буває, що після одруження один з подружжя стає дуже ревнивий, надмірно ревнивий. Навіть не дивлячись на те, що його друга половинка його любить і повністю йому довіряє. Ревнивцеві цього, неначе недостатньо. Це може проявиться і в чоловікові і в дружині. У таких сім’ях, коли один з подружжя розмовляє, наприклад, телефоном, другий, ревнивець, може місця собі не знаходити, кидатися з кута в кут, гризти нігті. Настільки сильні в ньому ревнощі. Ревнивець (якщо це чоловік) може зустрічати свою дружину з роботи щодня, може скрізь її супроводжувати, у гості, у кіно, у магазин і т. ін. І на зустріч, скажімо, зі своїми шкільними подругами, така жінка йти не має права, на думку чоловіка. І спроби поговорити з таким чоловіком у сім’ї можуть ні до чого не призвести. Він може і зрозуміє жінку, але нічого зі своїми ревнощами поробити не може. І знову виникає питання: ревнощі – ознака любові або недовіри?

Уявимо собі таку ситуацію – дружина в гостях привітно розмовляє з незнайомим чоловіком. Розмовляють, мило посміхаються. Усім стає зрозуміло, як можуть закінчитися такі розмови і милі посмішки у відповідь. Якщо дотримані правила пристойності на людях і сварки не сталося в гостях, то удома сцена ревнощів розігратися може в повну силу, тому що було досить часу, щоб підготувати і продумати сценарій для майбутнього конфлікту в сім’ї.

Ревнощі бувають різні. Вони можуть погубити любов або супроводжувати її

Взагалі, є думка, що щойно ревнощі з’явилися, при перших їх проявах необхідно якнайскоріше втрутитися, як при загостренні хірургічного захворювання. Але тут необхідно відрізняти саме напад ревнощів від їх скромного і тактовного прояву, який може виникнути в люблячої людини. Ось такі, обережні і не фанатичні ревнощі можуть бути навіть прикрасою для любові і підтримкою. Така любов і ревнощі можуть співіснувати разом, в одній людині, і такі ревнощі не перешкодять створити щасливу сім’ю і набути сімейного щастя. Як говориться, усе добре в міру, і навіть ревнощі.

Усе залежить від людини. Якщо вона зможе узяти під контроль ревнощі, то нічого страшного в них не буде, якщо вона зможе акуратно, обережно і головне, виправдано, натякати своїй другій половинці про її поведінку, то до неї прислухаються, з нею погодяться. Такі підконтрольні ревнощі швидше за все, навіть потрібні, і їх можна віднести, швидше, до позитивних рис, а не до негативних.

Але, все-таки ревнощі – дуже небезпечне почуття і якщо не контролювати їх, то вони можуть зруйнувати навіть найщасливіший шлюб. Навіть саме невелике почуття ревнощів, що з’явилося через щонайменшу дрібницю, може роками рости і поступово розвиватися. І таким чином, дрібні ревнощі, що не мають ніякої основи, як іржа, можуть з роками підточити, роз’їсти любов. І такі ревнощі, без всяких сумнівів – ворог любові, ворог, бо нищить любов, руйнуючи основу шлюбу.

Підозра в зраді подібна повільно діючій отруті, яка отруює любов. І якщо в сім’ї виникли підозри, то взаємні докори тут не допоможуть і сім’я балансує на межі розпаду. У такому разі, подружжю необхідно міняти свою лінію поведінки, можливо, потрібно буде змінити інтимні стосунки в сім’ї, адже незадоволення сексом у шлюбі – одна з причин, через яку виникають підозри в невірності.

Ревнощі можливо вилікувати. Хоча такого діагнозу і не існує в медичних книгах. Якщо проаналізувати причини ревнощів, які призвели до сумного фіналу, то можна дійти до висновку, що в більшості випадків вони необґрунтовані. Коли людина ревнує, то вона прагне, як їй здається, покращити сімейні стосунки, проте, зрештою, відбувається усе навпаки і сім’я розпадається.

А буває і так, що дійсно, людина знайшла нову любов. У цій ситуації ревнощі тупикові, безвихідні. Нова любов здобула перемогу. І ось тут треба замислитися, а чи є така любов, заради якої доводиться рушити усе. Адже вже створена сім’я, адже ростуть у сім’ї діти. Можливо, це слабкість людини, яка свідчить про її слабку волю. Адже шукати нову любов набагато простіше, ніж зберігати її усередині домівки. І це в однаковій мірі відноситься до усіх – і до чоловіків і до дружин у сім’ї.

Автор: Валентина Стригун