Плюси і мінуси багатодітних сімей. Плюси

Позитивних моментів у багатодітної сім’ї багато.

Загалом, сім’я – це команда. А велика сім’я – це велика команда. І якщо ця команда гратиме в одні ворота, а не в різні, то вона буде дуже великою силою, коли діти підростуть. Отже, давайте розберемо усі плюси багатодітних сімей, які в них є в порівнянні з маленькими сім’ями, де подружжя виховує одну дитину або, максимум, двох дітей.

Плюси багатодітних сімей

  1. Декілька дітей у сім’ї можуть грати один з одним, не відволікаючи на себе уваги батьків. Таким чином, у випадку багатодітної сім’ї в батьків часу може бути навіть більше, ніж коли вони виховують єдину дитину в сім’ї. Цій дитині нудно і вона може цілими днями не відходити від батьків, намагатися поспілкуватися з ними, звернути на неї увагу. Такі діти часто просяться на руки.
  2. Якщо сім’я велика і дітей багато, то і обов’язків у чоловіка і дружини в такій сім’ї значно додається. І не завжди можливо з ними впоратися. Тому на допомогу доводиться закликати дітей, доручаючи їм виконувати частину сімейних обов’язків, з якими вони в змозі впоратися. І це великий плюс багатодітної сім’ї.

Звичайно, багато хто не погодиться і стане заперечувати: «Дитина вам не слуга, не можна її примушувати щось робити». Але, як на мою думку, це невірне твердження. Якщо дитину нічому не навчити і не прищепити їй якихось побутових навичок, то це буде дуже погано для неї. Чим більше дитина уміє робити справ по дому і не лише, чим більше різних навичок вона засвоїла, тим легше їй буде в дорослому житті.

Дитину необхідно готувати до дорослого життя, щоб після створення власної сім’ї в неї виникало менше проблем. І саме в багатодітних сім’ях діти, допомагаючи батькам, освоюють необхідні навички ведення домашніх справ і не лише. Як свідчить статистика, кількість розлучень у подружжя, яке виросло в багатодітних сім’ях, значно менше, ніж у подружжя, де чоловік і дружина були єдиними дітьми в сім’ї.

Адже багатьом відомо, що найнебезпечнішими для новоствореної молодої сім’ї є проблеми перших років шлюбу. Після весілля настає побут. І часто молоде подружжя стикається з невмінням вирішити побутові питання. По-перше, бо не уміє цього робити, а, по-друге, через лінь. Вони не звикли цього робити. На цьому ґрунті виникають часті сімейні конфлікти, вони і стають причиною розлучень у молодій сім’ї. І повертаються колишнє молоде подружжя назад, під крило до батьків.

У багатодітних сім’ях діти уміють виконувати різну домашню роботу, мають навички догляду за дітьми, своїми молодшими братами і сестрами, самі роблять покупки в магазинах. Крім того, такі діти виявляються стійкішими до стресів, вони набагато краще розуміють відмінність психології чоловіків і жінок і, як наслідок, вони виявляються підготовленішими для сімейного життя і відсоток розлучень у них набагато нижчий.

  1. Третім плюсом багатодітної сім’ї є наслідування молодших дітей своїх старших братів і сестер. І це дуже важливо для розвитку мови дітей у сім’ї і для їх загального розвитку. Молодші діти багато чому вчаться в старших і можуть значно випереджати в розвитку свого однолітка, якщо він – одна дитина в сім’ї. А все тому, що вони намагаються наслідувати старших дітей, беруться за справи, невластиві їм за віком і швидше їх освоюють.
  2. У сім’ях, де одна-два дитини, діти швидко звикають до одноманітної обстановки, звикають один до одного. Відбувається швидке емоційне насичення один одним. Через це діти можуть влаштовувати істерики батькам або свариться один з одним. І їх стає все складніше чимось зайняти.

Коли дітей багато, то великий колектив дітей постійно може винаходити нові ігри, вносити в них нові правила. Таким чином, стосунки в такому колективі постійно різноманітні, у ньому є присутньою вікова ієрархія. Молодші діти підкоряються старшим. І тут потрібно тільки стежити за тим, щоб не було утиску найменших.

  1. Сім’я – це сила. А велика сім’я – це велика сила. Про це багато хто якось забув. А даремно. Коли в сім’ї багато братів і сестер, то, подорослішавши, вони можуть підтримувати і допомагати один одному. Адже батьки не вічні. Вони постаріють, і нікому буде підтримати дитину, якщо вона одна. Доведеться самій якось налагоджувати зв’язки, заводити корисні знайомства.

У цьому плані багатодітним сім’ям простіше і це плюс для них, причому великий плюс. Сестри або брати, в яких справи йдуть у гору і які добилися кар’єрних висот, можуть «підтягувати» до себе братів і сестер, допомагаючи їм у просуванні по службі і призначаючи на хороші посади. Звичайно, для цього стосунки в сім’ї між дітьми мають бути хорошими.

  1. Коли багато дітей у сім’ї, то більше шансів, що вони підтримають своїх батьків у старості. Якщо в подружжя була одна або дві дитини, то, подорослішавши, вони можуть поїхати жити в інші міста, або навіть країни. А може, у батьків не складуться стосунки з ними з якихось причин. У такому разі батьки в літньому віці можуть залишитися одні, без підтримки. Адже нині так багато літніх людей, що живуть у будинках престарілих, і, при цьому, у них є діти, які перестали підтримувати з ними стосунки.

У випадку багатодітних сімей така можливість зведена до мінімуму. Маловірогідне, що роз’їдуться усі діти. І маловірогідне, що в батьків погано складуться стосунки з усіма дітьми.

Отже, як на мою думку, це є найбільш значущі плюси сімей з великою кількістю дітей.

Автор: Наталя Дейнека