Як зрозуміти чоловіка. Частина 1

Навіщо жінкам треба розуміти чоловіків?

Отже, дорогі, милі, улюблені наші жінки, поговоримо про те, як зрозуміти чоловіка. Можливо, вам цікаво буде поміркувати, навіщо розуміти чоловіків і ці рекомендації здадуться цікавими і виявляться дієвими. На цю тему написано багато книг і різних статей. Але це питання представниці прекрасної половини людства не перестають ставити знову і знову, тобто питання своєї актуальності не втрачає.

Часто, чи то жартома, чи то від образи, кажуть: «Жінки і чоловіки – це істоти з різних планет». Не знаю, наскільки вірне це твердження. Але очевидне одне – не важливо, з яких планет прибули чоловіки, і з яких – жінки. Важливе те, що зараз і чоловіки і жінки живуть разом, на одній планеті, в одній оселі, у рамках однієї сім’ї. І щоб ця сім’я була щасливою, без взаєморозуміння не обійтися.

Кого зрозуміти простіше, жінку або чоловіка?

Як ви гадаєте, чи дійсно чоловіки і жінки настільки різні, що не розуміють один одного? Погодьтеся, відразу складно відповісти. Але, напевно, так і є. Інакше б не було б розмов на цю тему. У статті «Психологія чоловіка і жінки, відмінності», йшла мова, у чому виражаються ці відмінності.

«Але чому саме я повинна розуміти чоловіка, нехай він перший зробить крок», – можуть сказати багато представниць прекрасної половини людства. Ну, по-перше, раз ви читаєте цю статтю, то ви вже вирішили знайти ключик до розуміння вашого чоловіка і правильно зробили. Дуже правильно. Ну гаразд, допустимо, жінці легше зрозуміти чоловіка, ніж навпаки, але навіщо намагатися зрозуміти чоловіків? Може, нехай буде, як є? Ну, буде те воно – буде, але при такому стані речей жінка втрачає важливі переваги, які може забезпечити їй чоловік.

Саме жінці простіше зрозуміти чоловіка, зрозуміти, чого хоче чоловік. Зрозумівши це, жінка не лише змінить себе, але змінить і стосунки з чоловіком. Після цього ваша сім’я вже не буде колишньою. Але зробити це може лише жінка. Чоловік, у більшості випадків, не здатен змінитися самостійно, він реагує лише на зовнішні зміни. Пам’ятаєте приказку: «Доки грім не гряне, мужик не перехреститься». Тобто жінці краще стати тими «зовнішніми обставинами», які і приведуть до зміни самого чоловіка.

У статті «Різниця психологій чоловіків і жінок. Чоловік і жінка, відчуйте різницю», якраз йшла мова, чому саме жінкам простіше змінитися і зрозуміти чоловіків. Жінки, взагалі, найкраще пристосовуються до зовнішніх умов, що змінюються. Чоловіки часто нездатні на це. Чоловіки вважають за краще змінювати зовнішні умови під себе. Про це теж йшла мова в тій статті.

Навіщо жінці розуміти чоловіка?

Дорогі, милі жінки, напевно, вам знайомий вираз: «Чоловік – голова, дружина – шия. Куди хочу, туди верчу». Так, тільки от шия знаходиться знизу і вертить головою знизу, а не згори. І в житті справи йдуть також. Не потрібно рватися вгору, жінка може зрозуміти чоловіка, зрозуміти, що він хоче і «вертіти» їм знизу. Намагатися піднятися над чоловіком і командувати їм – не краща ідея. Дуже ймовірно, що це стане причиною розлучення в сім’ї.

Намагатися стати головою сім’ї для жінки не краща ідея, хоча процес емансипації жінок у суспільстві і сім’ї намагається нам диктувати зворотне. Але погодьтеся, адже в такому разі вам доведеться грати ключову роль у сім’ї, вирішувати важливі питання, тягнути на собі виконання багатьох завдань. Але навіщо це робити за чоловіка? Цим повинен займатися він, інакше, що він робитиме? Керувати і вести сім’ю вперед – дорога чоловіків. Ви жінка – хранителька домівки. А роль чоловіка в сім’ї – виконувати усі НЕОБХІДНІ її потреби.

Проблема може бути в тому, що чоловік не розуміє істинних сімейних потреб. Чи розуміє їх по-своєму. І свої сімейні обов’язки виконуватиме саме зі свого погляду, як він вважає це за правильне. І може вийти так, що в цьому його погляд може розходитися з поглядом його дружини. І така ситуація типова для тих сімей, в яких подружжя не навчилося говорити однією мовою.

Зрозуміти чоловіка – значить, навчитися говорити з ним однією мовою

Часто проблеми в сім’ї бувають у тому випадку, якщо подружжя не навчилося спілкуватися один з одним. Погодьтеся, як це банально, розмовляти однією мовою, але один одного не розуміти. І усе б нічого і любили і любимо один одного, і у шлюб вступали з мріями про щасливу сім’ю, але не виходить щасливий шлюб. І хто з нас поганий? А ніхто, як не дивно. Усі хороші. Просто перейдіть до спілкування однією мовою, а не різними.

Але як можливо спілкуватися однією мовою? Чоловік, як ми пам’ятаємо, віддає перевагу усьому робити по-своєму. Дітей у сім’ї виховувати – як уміє. Заробляти гроші – скільки може. Доглядати за дружиною чоловік вважає за краще теж, як вважає за необхідне. Виходить, чоловік не відмовляється від своїх обов’язків, але бачить їх виконання по-своєму.

Якщо жінка зрозуміє чоловіка, вона зрозуміє «його мову» і зможе донести до нього те, що їй потрібне. Спілкування між подружжям – це один із секретів сімейного щастя. Але тут є одно АЛЕ! Спілкування – це щастя в тому випадку, якщо подружжя розуміє один одного. Якщо не розуміє, то їх спілкування – це неминучий конфлікт.

Часто можна бачити сімейні пари, які своє спілкування починають зі сварки. Будь-яка фраза одного з подружжя до іншого – це докір, зауваження або образа. І звичка сваритися один з одним у них так укоренилася, що для них таке спілкування вважається звичайною справою. Можливо, це і утримує таку сім’ю від розлучення, що вони звикли до цього, і вважають таке спілкування нормою.

Звичайно, норма в кожного своя. Кожен спілкується і будує свої стосунки як уміє. У когось це виходить вдало, у когось ні. Хтось має вроджений талант до цього, хтось ні. Стандарту тут немає і бути не може. Звичайно, кожен живе в такому оточенні, в якому йому зручніше. Можливо, є і такі люди, любителі посперечатися, покритикувати і скандалити. Але таких, звичайно ж, меншість. Більшість же людей і, особливо, жінок орієнтовано на гармонійні, теплі, дружні стосунки. І гадаю, що ви, милі жінки, згодні з цим, інакше ви б не читали зараз цю статтю.

А чи будь-якого чоловіка можна зрозуміти?

Отже, як здається, ясно, що розуміти чоловіків треба для того, щоб навчитися говорити з ними однією мовою. Це необхідно для того, щоб привернути його увагу на істинні потреби і бажання самої дружини і його сім’ї. Але чи можна зрозуміти будь-якого чоловіка, або є серед нас «неосудні зразки», достукатися до яких неможливо?

Вважаю, що підібрати ключик можна до будь-якої людини. Але звичайно, щоб це зробити, треба бути природженим психологом і знавцем людських почуттів. Але на жаль, таких серед нас дуже мало. Погодьтеся, не з усіма людьми, з якими ми стикаємося по життю, і з якими нам доводиться спілкуватися, ми можемо домовитися і розставити усі точки над ї.

З кимсь ми легко зближуємося і вже через короткий проміжок часу спілкуємося так, немов знаємо один одного усе життя. З іншими людьми, навпаки. Ніби і знаємо один одного давно, і спілкуємося часто, але по-справжньому близькими людьми не стаємо. Як кажуть у таких випадках – не зійшлися характерами. Звичайно, не зовсім вірно. Характер тут ні до чого. Але не про це мова зараз.

Ми з’ясували, що розуміти чоловіків просто необхідно. Тоді вони зрозуміють жінок і зроблять для своїх коханих те, що ті чекають від своїх чоловіків. Тільки усвідомивши той факт, можна навчитися розуміти чоловіків і буде бажання це зробити.

Автор: Наталя Дейнека