Як зрозуміти чоловіка. Частина 2

Як дізнатися, чого хочуть ваші чоловіки?

У минулій статті мова йшла про те, що розуміння чоловіків – це ключ до сімейного щастя. І розуміти один одного просто необхідно. Але як цей ключ добути?

Дехто порівнює чоловіків з дітьми, кажучи: «Чоловіки – як діти». А хтось стверджує, що чоловіки схожі з собаками, кажучи, що психологія чоловіків схожа на психологію собак. Ну, можливо, хтось з цим погодитися. Якісь чоловіки, дійсно, як собаки. А якщо без жартів, то з собаками легше порозумітися, собаки з хазяями живуть дружно, майже завжди. А ось жінки з чоловіками, у більшості випадків, живуть як кішка з собакою. Якби усе було так просто, не було б конфліктів і проблем у сім’ях.

Щоб зрозуміти чоловіків, треба зрозуміти, що ними рухає, чим вони керуються. У них є якісь бажання і потреби, які примушують їх діяти певним чином, або, навпаки, не діяти. І знаючи те, чого хочуть чоловіки, можна вплинути на їх поведінку.

Яке основне бажання наших чоловіків?

Насправді, основне бажання чоловіків лише одне – це самореалізація. Чоловік хоче бути затребуваним і потрібним, йому треба себе реалізовувати. І це стосується не лише особистого життя. Чоловік може шукати визнання в мистецтві, у науці, у роботі, ну і в особистому житті, природно.

Якщо чоловік не задоволений своїм положенням на роботі, він може звільнитися і піти на іншу роботу, якщо на колишньому місці його заслуги не помічали. Якщо чоловік не почуває себе потрібним у сім’ї, то чоловік може завести коханку, яка буде ласкавіша, розуміюча і дасть чоловікові відчути його значущість, дасть зрозуміти йому, що він їй потрібен.

Чому жінкам не вдається зрозуміти чоловіків?

Якщо чоловікові не вдається реалізувати себе і бути потрібним, то він шукає інші можливості для цього. Але не кожен може їх знайти. Хтось виявляється наполегливішим, хтось ні. Через часті невдачі в нього можуть опуститися руки. І тоді на зміну прагнення до самореалізації прийде прагнення до байдужості. Звідси і з’являються чоловіки, що лежать на диванах, чоловіки, що бігають по коханках, а також з’являється проблема алкоголізму в сім’ї.

Часто жінка або не надає значущості починам і прагненням чоловіка, не підтримує, всіляко критикує або ж намагається сама узяти усе у свої руки, усім керувати і приймати усі важливі рішення. Потім часто можна чути від цієї жінки подібні скарги: «Я усе тягну на собі. Мій чоловік мене не розуміє, і допомагати мені ні в чому не хоче».

Що можна відповісти такій жінці? Тільки так: «Хто везе, на тому і їздять». Вона ж сама прагнула грати провідну роль у сім’ї. Сама хотіла в усьому брати участь і безпосередньо усім управляти. Ось чоловік і усунувся від рішення усіх проблем. Навіщо допомагати, якщо він не потрібен? Він не відчуває своєї значущості. Краще він купить пляшку пива і просидить увесь вечір перед телевізором.

Зрозуміло, що жінка хоче утілювати в життя свої мрії і задумки. Але для цього вона обрала невірну тактику. Чоловік не буде це робити за неї. По-перше, це ЇЇ власні ідеї і утілювати вона зібралася їх, не рахуючись з думкою самого чоловіка. По-друге, вона дала зрозуміти чоловікові, що він не потрібен, оскільки ні в чому не розбирається, і усунула його від провідних ролей. Але так у неї нічого не вийде. Чоловік повинен відчувати свою значущість.

Дайте чоловікові зрозуміти, що він потрібен!

Милі жінки, передусім, дайте зрозуміти чоловікові, що він потрібен, що він прекрасно розбирається в багатьох сферах і в усьому (ну, або майже в усьому) може бути хорошим фахівцем. При цьому, кажіть щиро. Хваліть за реальні справи і заслуги. Не потрібно лестити і приписувати те, чого насправді не було. Інакше, чоловік задере ніс. Оцінювати потрібно лише реальні справи, заслуги, вчинки і якості.

Наприклад:

– Мій хороший, ти зайшов продуктів купив. Як добре, який ти молодець у мене.

– Я дивилася, як ти гуляв з сином, і раділа, дивлячись на вас. Як ти добре грав з дитиною. Не те, що наш сусід, який ніколи не грає зі своїми дітьми (порівняння чоловіка з іншим чоловіком, на користь чоловіка, дасть вам додатковий плюс).

– Ти полагодив вимикач у коридорі, це чудово. І я в тобі не сумнівалася.

– Ти приготував мені каву! Мій милий, мій коханий! Ти в мене такий чудовий!

Якщо ви говоритимете подібні фрази своєму чоловікові, то він старатиметься ще краще, щоб ще більше відчути свою значущість. І він гордитиметься вами. Ви належним чином оцінили його риси і заслуги і показали, що потребуєте їх, а значить, є для кого старатися. І не варто говорити так:

– Ти зайшов продуктів купив, це добре. Але чому хліб узяв черствий?

– Я дивилася, як ти гуляв з сином. Ти молодець. Але ти дуже мало з ним погуляв, дитина, явно, не нагулялася.

– Ти полагодив вимикач у коридорі, це чудово. Але я тебе півроку вже не можу умовити полагодити праску. Чому ти цього не зробиш?

– Ти приготував мені каву! Так, мій коханий! Але чому ти поклав до неї так мало вершків?

Якщо чоловік побачить свою значущість і вашу зацікавленість у ньому, то він зрушити гори для вас. Чоловік може дуже багато чого досягнути, якщо відчуває, що він потрібен, відчуває вашу підтримку і відчуває, що ви вболіваєте за нього, щоб у нього усе вийшло. Тоді в нього дійсно усе вийде і він піднесе свої досягнення до ваших ніг. Якщо ж у ньому більше зацікавлені не ви, а хтось ще, то він присвячуватиме свої перемоги, на жаль, не вам.

Окрім самореалізації для чоловіків важливий відпочинок, і це треба розуміти

Природно, всякому чоловікові потрібен відпочинок і в багатьох з них є захоплення, які жінки не приймають. Наприклад, посиденьки з друзями щоп’ятниці. Чи походи на футбол, або виїзди на риболовлю або полювання.

Багато чоловіків відчувають бажання час від часу побути наодинці, щоб зібратися з думками і привести їх до ладу. Важливо не турбувати його в цей момент. І «місця для релаксації» у чоловіків різні. Для когось своя кімната, де він може побути один, для когось – спортзал, або пробіжка по стадіону. А, можливо, виїзд на риболовлю, або прогулянка вечірнім містом.

«Відпочиваючи від всього світу» в цьому своєму «притулку», чоловік, якщо так можна виразитися, перезавантажується. Він скидає із себе усі негативні емоції, роздратування, гнів, втому. І отримує нові емоції, позитивні. І тоді він сам починає відчувати тягу до сім’ї і «всього світу» і повертається до них повним сил, нових ідей, і бажання зробити для них щось хороше. Ось саме для таких «перезавантажень» чоловікові потрібен свій «притулок». І також йому необхідно знати, що він у будь-який момент може в цей притулок піти і відпочити.

Якщо ваш чоловік домагається по життю своїх цілей, забезпечує вас, дає усе необхідне вам і сім’ї, то природно, йому треба відволікатися від цих справ. Адже він не робот. А відпочити найкраще можна змінивши діяльність. Наприклад, з’їздити на риболовлю. У жінок теж є свої захоплення, адже так? Наприклад, посидіти з подругами в кафе, або сходити з ними в магазин на розпродаж, або заглянути в перукарню, або салон краси. Адже жінкам теж необхідно відпочивати, розслаблятися і займатися тим, що вона любить робити. То чом би ні надати чоловікові декілька годин вільного часу і зайнятися своїми захопленнями?

Можливо, ви не довіряєте своєму чоловікові і не допускаєте навіть думки про те, щоб дати йому трохи свободи, дозволити спілкуватися з друзями, або займатися улюбленим захопленням. Можливо, ви вважаєте, що ваш чоловік заведе коханку. Але чоловіки заводять коханок якраз не тому, що в них багато свободи, а навпаки, через те, що їх тримають під надмірним контролем.

Як жінки люблять зустрічі з подругами, так і чоловіки прагнуть до спілкування з друзями

Якщо ви надаватимете чоловікам можливість вільно відпочити, то вони будуть удвічі вам вдячні. І за те, що ви їх цінуєте і за те, що довіряєте своєму чоловікові і даєте можливість йому займатися улюбленим захопленням. Чоловікові необхідно спілкуватися з іншими чоловіками, від такого спілкування походить обмін енергетикою, що необхідно для нього. Тому кращим варіантом буде подружитися з друзями чоловіка, а не намагатися їх замінити. Бо це неможливо. Це як вода і повітря. Вони обидва потрібні людині для життя, але вони не зможуть замінити один одного.

Можливо, дружині може здатися, що усі ці зустрічі і чоловічі посиденьки безглузді, що толку від них ніякого. Який толк у розмовах про футбол, ціни на автомобілі і риболовлю? Але також і чоловікам здаються безглуздими їх зустрічі з подругами і походи по магазинах. Жіночий і чоловічий – це різні світи і представникам кожного з них складно, дуже складно зрозуміти представника іншого світу. Але і жінкам, і чоловікам потрібні контакт і взаєморозуміння з представниками протилежної статі. Але, при цьому, і зі своїм світом, чоловічим або жіночим, зв’язки втрачати теж не можна. Жінки черпають енергію зі свого, жіночого світу, а чоловіки – зі свого, чоловічого. І тільки регулярно заряджаючись цією енергією, вони можуть успішно існувати один з одним.

Автор: Наталя Дейнека