Як зупинити чутки?

Що робити, якщо ти став жертвою брехливих чуток? Непросте запитання. А ще важче зрозуміти, чому ці чутки ширить твій найкращий друг.

Останнім часом Леся йшла до школи з важким серцем і сама не розуміла, чому. От просто незатишно їй стало в своєму класі і все! Ні, жодних конфліктів з однокласниками в Лесі не було, та й вчителі ставилися до старанної учениці прихильно, але… Але щось-таки за це літо змінилося. І ці невловимі зміни дівчина відчувала навіть шкірою.

Наприклад, учора. Щойно Леся зайшла до класу, як дві її найкращі подруги – Катя і Лариса – раптово перервали свою жваву розмову. Замовкли й обмінялися багатозначними поглядами. Дівчина чомусь відразу подумала, що говорили про неї. Згодом як Леся не намагалася з’ясувати, що ж такого цікавого обговорювали дівчата, у відповідь отримувала лише таємничі посмішки та відмовки.

Здавалося, що разом із теплим літом з її життя пішли й щирі та приязні стосунки з однокласниками. В їхніх поглядах вона бачила якесь запитання, цікавість, а подекуди й відверте глузування. Здавалося, що вони знають про Лесю щось таке, що робить її білою вороною.

А сьогодні все нарешті з’ясувалося. Дівчина поверталася додому разом з Оксаною, яка обожнювала потеревенити про все на світі, і врешті зважилася запитати її відверто:

– Слухай, що зі мною не так? Чому всі в класі витріщаються на мене, як на якесь опудало?

– Та годі тобі вдавати, що нічого не сталося! – швидко відгукнулася Оксана. – Всі давно вже знають твою таємницю!

– Яку таємницю? – застигла посеред вулиці Леся.

– Та таку, що ти влітку з Олегом розійшлася і хотіла собі через це віку вкоротити!

– ЩО?!!

– Що чула! А чого ти тоді в лікарні лежала?

– Та я до лікарні з отруєнням потрапила!

– От бачиш! А труїлася через що?

– Та сливку немиту з’їла, от і отруїлася! А ви що собі понавигадували?!

– Сливку? – ошелешено перепитала Оксана. – А Катька казала, що ти через Олега таблеток наковталася…

– Ще чого! До того ж, це я сама вирішила з ним розійтися! Навіщо Катька таку дурню вигадала та ще й за моєю спиною про це говорила?

– Не знаю… – зніяковіла Оксана. – Може вона не зрозуміла чогось або наплутала…

– Або їй просто кортіло попліткувати, а тут така нагода – я з Олегом порвала та ще й до лікарні потрапила!

– Та плюнь! – добродушно порадила Лесі Оксана. – Побалакають ще трохи та й забудуть…

– А я? Як мені це забути? Як забути те, що про тебе твоя ж найкраща подруга брехливі чутки розпускає?!

Останнє запитання Леся прошепотіла ледь чутно і, низько опустивши голову, попленталася додому.

Думка психолога

Так, Леся потрапила в непросту ситуацію. Інколи нашим друзям так хочеться почуватися важливими, що вони вирішують пліткувати про інших людей для того, щоби всі бачили, якою цінною інформацією вони володіють. Але то тільки від невпевненості в собі. Впевнені люди не мають потреби пліткувати про інших. Щодо Лесі, то, думаю, їй треба підійти до своєї подруги і щиро поговорити про брехливі чутки, які вона ширить, адже невдовзі однокласники дізнаються, що насправді сталося з Лесею. Натомість словам її подруги довірятимуть уже не так охоче, як до цього прикрого випадку. Не думаю, що Лесі варто надто сильно переживати через цю ситуацію, бо правда все розставить по місцях, а до дівчини повернуться і її подруги, і повага в класі.