Дитячі записульки – Епізод 5

У великій родині не може бути все спонтанним, тому деякі моменти нам довелося регламентувати. Скажімо, вечірнє відвідування ванни. Дуже швидко в дітей виробився чіткий графік, хто за ким іде митися. Вони намагаються його дотримуватися.

Одного вечора старші похапцем доробляють домашнє завдання. Рахунок йде на хвилини. Ось уже й час «Ч». Усі разом просимо молодшенького порушити традиційну чергу й піти митися першим. Засмучений хлопчик зі сльозами на очах від кричущої несправедливості кидає нам спересердя: «Ну чому я повинен за всіх митися?!»

* * *

Дитина поділилася відкриттям: виявляється, шваброю можна не тільки підлогу помити, а й пересунути відро, дістати з верхньої полиці рулон туалетного паперу і навіть вимкнути пральну машинку!

* * *

От все-таки добре, коли багато дітей і вони вже не «молочного» віку 🙂 Прибирання зробили, до магазину сходили, собацюрі зуби почистили, білизну з прання витягли. Один борщ допомагав варити, другий – голубці, третій – млинці. Краса! І вкінці всі сказали, що я в них супергерой!

* * *

– Коли я була маленькою, – нещодавно зізналася Соня, – завжди боялася, що весна не настане, дерева не оживуть.

– Зараз уже не боїшся? – запитую.

– Боюся. Дерева такі сірі, страшні стоять. І мені здається, що на них ніколи не з’являться зелені листочки. Добре, що цей страх швидко минає, як тільки помічаю набряклі бруньки!

* * *

– Мамо, я більше не буду їсти, тільки компот буду пити, – заявив Сіма.

– Чому?

– Якщо я буду їсти, то коли Костя народиться, я буду більшим за нього. А я хочу з ним гратися, тому мені треба бути не дуже великим.

– Але ти ж старший брат, хто буде Костю захищати, якщо ти не будеш їсти?

– Ой, точно… Доведеться їсти, а то звідки в мене буде сила?